Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Nagrody i Medale Glogera tym razem w Tykocinie

Główne zdjęcie
Medal Zygmunta Glogera przyznawany przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA w Łomży

Już po raz 23. zostaną wręczone Nagroda i Medal Zygmunta Glogera. Celem konkursu organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA w Łomży jest uhonorowanie wybitnych osiągnięć w badaniach nad współczesną i dawną kulturą polską oraz dziedzictwem kulturowym. Wręczenie nagród w tym roku odbędzie się na Zamku w Tykocinie, którego twórca otrzyma wyróżnienie za odbudowę i przystosowanie zamku do celów kulturalnych.

Przewodniczącym kapituły Nagrody i Medalu jest prof. Henryk Samsonowicz. Łączna suma przeznaczona na nagrody wynosi 48 000 zł. Jak poinformowała „Stopka” nagroda I stopnia (15 tys zł) w tym roku przypadła profesorowi dr hab. Dariuszowi Rott z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach za wybitne osiągnięcia badawcze w zakresie dziejów piśmiennictwa staropolskiego na Śląsku w XVI i XVII w. 
Nagrodę II stopnia (10 tys zł) otrzyma Krzysztof Burek z Warszawy za prace poświęcone dziejom Sandomierza i ziemi sandomierskiej, a  III stopnia (8 tys zł) dr Sergiusz Leończyk – animator ruchu polonijnego w Rosji,  za upamiętnianie losów Polaków na Syberii. 
Kapituła przyznała także pięć wyróżnień po 5 tys zł. Jedno z nich trafi do Jacek Nazarko z Białegostoku za odbudowę i przystosowanie zamku Zygmunta Augusta w Tykocinie do celów kulturalnych. Wręczeniu nagród towarzyszy konferencja nt. „Miejsca święte, miejsca przeklęte”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę