Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Smutne święto wojska w Łomży

Garnizonu Łomża nie ma już od kilku tygodni, został wcielony do Garnizonu Białystok. 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. płk Mariana Raganowicza przestanie istnieć od nowego roku. - Do końca roku 1. Łomżyński Batalion Remontowy im. płk. Mariana Raganowicza zostanie rozmontowany i przekształcony w warsztaty techniczne – mówił podczas uroczystości major Krzysztof Rabek, dowódca batalionu. - Pociągnie to za sobą zmiany w strukturze etatów i organizacji. To budzi uzasadniony niepokój - dodawał. W Łomży po raz ostatni oficjalnie świętowano święto 1ŁBR przypadające w przeddzień Święta Wojska Polskiego. I do tego padał deszcz...

W Łomży jest dziś około 30 żołnierzy, a w jednostce 1511 pracuje około 120 cywilów. Dziś z okazji święta na terenie jednostki u zbiegu Alei Legionów i Piłsudskiego, przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty, odbyły się wojskowe uroczystości. Świętowano z okazji święta  1 Łomżyński Batalion Remontowy m. płk Mariana Raganowicza które przypada 14 sierpnia i z okazji Święta Wojska Polskiego obchodzonego w rocznicę „Cudu nad Wisłą”, który wydarzył się 15 sierpnia 1920 roku, gdy wojska polskie pod Warszawą zatrzymały i rozbiły sowiecką Armię Czerwoną.
Były medale, odznaki, nagrody i specjalnie przyznane premie dla żołnierzy i pracowników wojska. W programie uroczystości znalazło się także, tradycyjne już, spotkanie żołnierskich pokoleń w Klubie Jednostki Wojskowej 1511, a po południu - od 16:00 - impreza plenerowa „Wojsko na swojsko”.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę