Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

środa 19.01.2005

Gazeta Współczesna - Ożenią naukę z przemysłem Gazeta Współczesna - Kupią radar

Gazeta Współczesna - Ożenią naukę z przemysłem
Tym, co najbardziej przekonało prezydenta Jerzego Brzezińskiego do podpisania porozumienia z uczelnią, były konkrety zawarte w propozycjach profesorów Kazimierza Pieńkowskiego (rektor PWSIiZ) i Andrzeja Jordana. Obaj naukowcy związani z Politechniką Białostocką zaprezentowali władzom Łomży kilka rozwiązań konstrukcyjnych opracowanych na uczelni m.in. pomiarowe urządzenia (np. zużycia ciepła) z wykorzystaniem światłowodów, miernik promieniowania ultrafioletowego.
- Myślę, że moglibyśmy wspólnie utworzyć miejsce do prowadzenia badań i konstruowania prototypowych urządzeń w oparciu o zaawansowane technologie, które będą projektować autorzy prac magisterskich i doktorskich - mówi wiceprezydent Marcin Sroczyński.
Rektor Kazimierz Pieńkowski ocenia, że wersja ”hard” inkubatora, czyli produkcja aparatury, może być nieco trudniejsza do zorganizowania niż ”soft”, czyli tworzenie oprogramowania komputerowego dla przedsiębiorstw i instytucji czy opracowywanie nowych idei z zakresu zarządzania, które mogłyby unowocześnić działalność małych i średnich firm.
- Powiązanie nauki z przemysłem nie jest takie proste - mówi profesor. - Ale jestem zbudowany wolą współpracy ze strony władz miasta.
więcej: Gazeta Współczesna - Ożenią naukę z przemysłem

Gazeta Współczesna - Kupią radar
Już w przyszłym tygodniu na terenie gminy Mały Płock testowany będzie przenośny fotoradar. - Rozpoczęliśmy też procedury związane z powołaniem u nas straży gminnej - mówi Józef Dymerski, wójt gminy Mały Płock.

Uruchomienie fotoradaru ma poprawić stan bezpieczeństwa w gminie. Przez Mały Płock przebiega ruchliwa trasa Łomża - Kolno. W ub. roku dzięki staraniom władz gminy udało się zabezpieczyć słupkami chodnik położony przy drodze.
- Każdego dnia do szkoły przechodzą tędy maluchy, a kierowcy pędzą - mówi Józef Dymerski, wójt gminy Mały Płock. - Po uzgodnieniach z mieszkańcami i radnymi podjęliśmy decyzję o zakupie fotoradaru.
więcej: Gazeta Współczesna - Kupią radar


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę