Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@
Gniezno-Bikupin-Kruszwica-Toruń

Wakacje 2012

Dzieci z WPOW poznają początki Państwa Polskiego

 

Młodzież z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży wyjechała na wycieczkę edukacyjną: „Poznajemy początki państwa Polskiego”. W programie mieli zwiedzanie Gniezna, głównego grodu Państwa Polan: Wzgórze Lecha, Katedrę zbudowaną przez Mieszka I z relikwiami Świętego Wojciecha oraz zwiedzanie Muzeum Archeologicznego prasłowiańskiej osady w Biskupinie gdzie była możliwość przejazdu kolejką wąskotorową do Wenecji – siedziby Diabła Weneckiego.

Ponadto dzieci miały zajęcia manualne - lepienie garnków w glinie łącznie z pogadanką o życiu w Pałukach w dawnych czasach oraz wizytę w Gospodarstwie Rybackim gdzie uczyli się rozpoznawać gatunki ryb, metody połowu i sprzęt rybacki z różnych lat – nawet tych bardzo odległych.

Ostatniego dnia w Kruszwicy zwiedzali Mysią Wieżę oraz odbył się rejs statkiem po jeziorze Gopło.

Wracając do domu zajechaliśmy do Torunia zwiedzić piękną starówkę oraz na sam koniec dzieci skorzystały z zajęć ruchowych na parku linowym na tzw. „Barbarce”.

Wycieczka była udana. Pełna wiedzy historycznej i innych ciekawostek. Dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwe, ale chętnie w Biskupinie pozostałyby jeszcze na kilka dni.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę