Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

wtorek 28.12.2004

Gazeta Współczesna - Ślub posła Gazeta Współczesna - Głosowanie w styczniu Gazeta Współczesna - Dość tej nędzy!

Gazeta Współczesna - Ślub posła
Poseł Mieczysław Czerniawski (56 l.) w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w łomżyńskim ratuszu poślubił Bożenę Lutrzykowską (54 l.), łomżankę, od wielu lat przebywającą w USA. Ślubu udzielił młodej parze prezydent Jerzy Brzeziński. Ceremonia odbyła się w ściśle rodzinnym gronie. Małżonkowie będą musieli odłożyć podróż poślubną i miesiąc miodowy, bo za kilka dni małżonka posła wyjeżdża do Stanów.
więcej: Gazeta Współczesna - Ślub posła

Gazeta Współczesna - Głosowanie w styczniu
Do ratusza wpłynęły protesty w sprawie planu zagospodarowania terenu u zbiegu ul. Zawadzkiej i Sikorskiego w Łomży. Firma Echo Investment chce zbudować w tym miejscu supermarket o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Pod jednym z protestów podpisało się 379 osób - właścicieli sklepów i hurtowni.
- Protesty dotyczą głównie terenów przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną - wyjaśnia Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży. - Co do sklepu wielkopowierzchniowego, protestujący mieszkańcy nie chcą mieć go w pobliżu swoich działek. Woleliby tam wybudować budynki mieszkalno-usługowe. Zabudowa jednorodzinna nie wchodziła tam jednak nigdy w grę. Uchwała intencyjna radnych jest jednoznaczna. Chcą oni, aby plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu przeznaczony był dla sklepu o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw.
Głosowanie nad przyjęciem uchwały, ustalającej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego powinno się odbyć w połowie stycznia. Już teraz jednak ożyła w mieście dyskusja o potrzebie budowy supermarketu i jego lokalizacji. Otwarcie przy tej samej ulicy centrum handlowego firm Elpro i Stokrotka spowodowało już, że pobliskie niewielkie sklepiki zanotowały znaczący spadek obrotów. Złożone z dwóch sklepów centrum ma ok. 4 tys. mkw. W przypadku Echo Investment mówi się o 6-12 tys. mkw.
więcej: Gazeta Współczesna - Głosowanie w styczniu

Gazeta Współczesna - Dość tej nędzy!
- Dwa lata kosztem naszych rodzin ratowałyśmy ten szpital, ale dłużej nie mamy już siły - mówią z desperacją pielęgniarki i położne z zambrowskiego szpitala. Nie podpisały umów o pracę i domagają się podwyżek. Chcą zarabiać tyle, ile przed przekształceniem Szpitala Ogólnego w spółkę miejską.
Hanna Mysiak pracuje na oddziale ginekologiczno-położniczym zambrowskiego szpitala. Ma 18-letni staż pracy. Jej miesięczna pensja to 650 zł na rękę. Tyle zarabia większość tzw. średniego personelu zambrowskiego szpitala. Więcej dostają tylko pielęgniarki na bloku operacyjnym. Kobiety są rozgoryczone i zdesperowane. Nie chcą dłużej pracować za takie pieniądze.
Podwyżka o 40 zł
- Dwa lata temu, kiedy Szpital Ogólny został przekształcony w miejską spółkę, zgodziłyśmy się na obniżkę pensji, bo obiecywano nam, że dostaniemy podwyżki w pierwszej kolejności - mówi jedna z pielęgniarek. - Przez ten czas nie dostałyśmy nawet złotówki więcej, a lekarze zarabiają więcej niż dwa lata temu. My dostajemy tyle, co salowe. To poniżające, głodowe stawki.
więcej: Gazeta Współczesna - Dość tej nędzy!

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę