Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

„W imię miłości, pokoju i pojednania...”

Po raz pierwszy w tym roku około 300 członków i sympatyków oddziału łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej wypełniło aulę Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Spotkanie opłatkowe najliczniejszego w Polsce, liczącego 340 członków oddziału prowadziła prezes Krystyna Michalczyk-Kondratowicz, natomiast słowa zachęty do dalszej aktywności skierował do społeczników TPZŁ ks. bp Tadeusz Bronakowski.

- Dzielimy się opłatkiem w imię miłości, pokoju i pojednania, bo często od dziesiątków lat łączy nas przyjaźń i koleżeństwo oraz więź rodzinna, jaką odczuwają wszyscy należący do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej – mówiła Krystyna Michalczyk-Kondratowicz, kierująca oddziałem łomżyńskim TPZŁ od 2006 r. - Łączy nas troska o zachowanie tradycji, propagowanie dobrego obyczaju oraz kultury i bogactwa Ziemi Łomżyńskiej. Popieramy inicjatywy, służące Łomży.
W radosny nastrój wprowadzili aktorzy Teatru Lalki i Aktora, wystawiając z werwą pastorałki z „Ludowej szopki polskiej” wg Henryka Jurkowskiego. Natomiast w nostalgiczną zadumę wprawiła prezentacja zdjęć wielu związanych ze stowarzyszeniem ludzi, którzy odeszli już do Pana... odtwarzana przy dźwiękach „Kolęda dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera.
Starania działaczy TPZŁ pochwalił ks. bp Tadeusz Bronakowski. Zwrócił uwagę, że w dobie globalizacji wyjątkowo cenna jest aktywność lokalnych wspólnot, dążących do ocalenia miejscowej historii i tradycji, folkloru i obyczajów. A przede wszystkim: zbiorowej pamięci o przodkach.
Ewangelię o Narodzeniu Pańskim odczytał ks. Jan Sołowianiuk, po czym goście dzielili się opłatkiem i składali życzenia. Elegancką aulę i hall II LO przygotowała na spotkanie młodzież pod kierunkiem dyr. Józefa Przybylskiego i opiekuna szkolnego koła TPZŁ Pawła Bukowskiego.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę