Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Infułaci z Łomży

Czterech księży w Łomży ma godność infułata. Do nominowanych w 2009 roku na Protonotariuszy Apostolskich ks Jan Sołowianiuka i ks Henryka Jankowskiego, dołączyli księża: Tadeusz Śliwowski – Kanclerzy Kurii i Andrzej Miałchowski były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Z opublikowanego kilka dni temu przez Łomżyńską Kurię Diecezjalną komunikatu dotyczącego zmian procesjonalnych w diecezji „(część 2/2011)” wynika, że ks. prał. dr Andrzej Miałchowski  i ks. prał. dr Tadeusz Śliwowski 8 września 2011 roku zostali nominowani przez Ojca Świętego Benedykta XVI na Protonotarjuszy Apostolskich czyli infułatów.
Godność protonotariusza jest najwyższym tytułem honorowym przewidzianym dla prezbiterów Kościoła Katolickiego. W Polsce zwyczajowo iazywa się ich infułatami. Mają oni prawo noszenia prostej, białej mitry. 

W całej diecezji jest tylko sześciu księży infułatów. Poza już wcześniej wymienionymi to także ks.  Zygmunt Żukowski z Ostrołęki i ks. Karol Łapiński, który od ponad 20 lat pracuje w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę