Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

W wakacje rośnie nam bezrobocie

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lipca 2011 roku wyniosła 5627 osób i była wyższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec lipca 2010 roku o 517 osób, tj. o 10,1%. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego, poziom bezrobocia zwiększył się o 77 bezrobotnych, tj. o 1,4%. - Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia w lipcu 2011r. związany jest z: brakiem środków na aktywizację bezrobotnych w II półroczu 2011 roku, rejestrowaniem się osób, którym skończyły się umowy na czas określony, powrotem z aktywnych form, rejestrowaniem się osób zwolnionych w ramach zwolnień grupowych – tłumaczą pracownicy PUP-u.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,0% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3488.  Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec lipca 2011r. kształtowała się na poziomie 13,1%, przy czym dla miasta Łomży wyniosła 15,2%.

W lipcu do łomżyńskiego PUP zgłosiło się 474 bezrobotnych, w tym 336 nie posiadało prawa do zasiłku. Z przyczyn zakładów pracy status bezrobotnego uzyskało 8 osób.  W tym samym czasie do urzędu zgłoszono 273 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej oraz 1 miejsce pracy dla osób niepełnosprawnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę