Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Pirat już się nie prześlizgnie...

Kolejne urządzenie do walki z piratami drogowymi otrzymała łomżyńska policja od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Tym razem to UltraLyte LTI 20-20 czyli laserowy miernik prędkości. Nowoczesna policyjna „suszarka” może mierzyć prędkość pojazdów znajdujących się nawet 1200 metrów od patrolu. Jak podkreśla kom. Piotr Pietrzak naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży urządzenie jest znacznie bardziej skuteczne niż tradycyjna „suszarka”. Podczas dwugodzinnych testów w Boże Ciało na krajowej „61” policjanci wychwycili 12 kierowców, którzy jechali zbyt szybko.

Od lewej: dyr. WORD w Łomży - Mirosław Oliferuk, wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Wincenty Korycki, Komendant Miejski Policji w Łomży - insp. Andrzej Ryński i kom. Piotr Pietrzak - naczelnik „drogówki” KMP w Łomży
Od lewej: dyr. WORD w Łomży - Mirosław Oliferuk, wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Wincenty Korycki, Komendant Miejski Policji w Łomży - insp. Andrzej Ryński i kom. Piotr Pietrzak - naczelnik „drogówki” KMP w Łomży

Urządzenie kosztowało ok. 20 tys zł i zostało sprowadzone z USA.
- Chcemy, przede wszystkim policja, wyeliminować piratów z naszych dróg – mówi  Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD w Łomży. - I właśnie temu służyć ma zakupiony na potrzeby łomżyńskiej drogówki  laserowy miernik prędkości i kupiony przez nas kilka lat wcześniej wideorejestrator, który jest zamontowany w jednym z policyjnych nieoznakowanych samochodów. Bo nie ma chyba większego nieszczęścia niż to gdy jadący prawidłowo kierowca widzi przed sobą pędzącego wprost na niego pirata drogowego – podkreśla Oliferuk. 
Z przekazanego urządzenia radości nie ukrywają także policjanci. Insp. Andrzej Ryński Komendant Miejski Policji w Łomży podkreśla, że odkąd drogowcy remontują „ósemkę” pod Białymstokiem  prawie cały ruch tranzytowy z Litwy ponownie pojechał „61” przez Łomżę znacznie zwiększając zagrożenie na tej drodze. Laserowy miernik prędkości ma pomóc wyeliminować najbardziej groźnych piratów, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwa jeżdżą zbyt szybko.
- To urządzenie pozwala nam wychwyć konkretny samochód w kolumnie, a nie jak to było dotychczas, gdy mogliśmy mierzyć prędkość tylko pierwszego jadącego samochodu – mówi kom. Piotr Pietrzak naczelnik „drogówki”. - Pozwoli nam także skutecznie walczyć z motocyklistami. Teraz często było i tak, że gdy dokonaliśmy pomiaru prędkości, to motocyklista już przejechał, teraz możemy namierzyć go już nawet ponad kilometr przed patrolem – dodaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę