Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Zalecamy nie chorować

Miało być lepiej, a wychodzi na tom, że będzie gorzej. Mowa o przyszłorocznej opiece medycznej nad pacjentami. Póki co sprawdza się czarny scenariusz i może się okazać, że łomżyński szpital nie będzie miał kontraktu z NFZ, a przyszpitalne przychodnie będą zamknięte. Ceny za zabiegi medyczne jakie Narodowy Fundusz Zdrowia proponuje Wojewódzkiemu Szpitalowi w Łomży są jeszcze niższe niż w tym roku. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski – twierdzi, że na tych warunkach kontraktu nie podpisze.

W tym roku za tzw. punkt NFZ płaci łomżyńskiemu szpitalowi 9,80 zł., a w przyszłym roku ma być tylko 9,65 zł. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku przyszpitalnych przychodni specjalistycznych. W tym wypadku propozycja wynosi 7,60 zł za punkt, a dziś NFZ płaci za
8.30zł. Zdaniem Jaszewskiego propozycje te są nie do przyjęcia. I na takich warunkach kontraktu nie podpisze. Dodaje jednocześnie, że szpital będzie przyjmował pacjentów, ale przychodnie specjalistyczne w takim wypadku byłyby zamknięte.
Dyrektor przypomina, że obowiązujące dziś ceny za usługi medyczne są niższe o około 2 złote niż te z 2003 roku. Tymczasem międzyczasie zdrożało niemal wszystko łącznie z Vatem na środki medyczne.
Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa zdrowia szpitalne kontrakty miałyby być podpisane do środy 8 grudnia. Czy będą? W najbliższy poniedziałek dyrektor szpitala ma ponownie negocjować z NFZ przyszłoroczne ceny.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę