Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Zambrowianie protestują

Ok. 150 mieszkańców Zambrowa protestowało w południe w Białymstoku przeciwko niekorzystnemu podziałowi środków w ramach ZPORR. Dzieląc pieniądze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego władze województwa, które zarządzają programem, przyznały pieniądze m.in. na remont bloków w obrębie starego miasta w Łomży, a nie na sfinansowanie inwestycji gwarantującej powstanie w Zambrowie 400 nowych miejsc pracy. W proteście biorą udział m.in.: bezrobotni.

Dziś w Białymstoku obraduje sejmik województwa. Protestujący mieszkańcy Zambrowa weszli na jego obrady. Protestujący podkreślali, że podział środków ZPORR jest niesprawiedliwy i niezasadny.
Regionalny Komitet Sterujący (RKS) odrzucił bowiem wniosek władz Zambrowa, które ubiegały się o 6,1 mln zł na zagospodarowanie niszczejącej hali po dawnej tkalni. Na jej adaptację miasto z własnej kasy wyłożyło już 2 mln. zł. Po zakończeniu prac miały tam powstać dwie duże firmy produkujące okna. Teraz gdy pieniędzy ze ZPORRu Zambrów nie dostał wszystko może przepaść.
W skierowanym do marszałka województwa apelu samorządowcy Zambrowa zwrócili uwagę, że postawa Komitetu Sterującego nie sprzyja restrukturyzacji przedsiębiorstwa przemysłu bawełnianego Zamtex i "może być zagrożeniem dla 600 istniejących tam miejsc pracy".
Zambrów zapowiedział także protest do ministerstwa gospodarki i Komisji Europejskiej.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę