Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

poniedziałek 29.11.2004

Gazeta Współczesna - Wbrew interesowi Podlasia Gazeta Współczesna - Liczy się każda złotówka Gazeta Współczesna - Właściciel z zaświatów

Gazeta Współczesna - Wbrew interesowi Podlasia
Nie będzie dotacji na budowę obwodnicy Zambrowa w tegorocznym budżecie państwa. Co gorsza, niektórzy posłowie z Podlasia poparli ten pomysł podczas głosowania poprawek.
– Ci posłowie, którzy tak głosowali, działali wbrew interesowi województwa – twierdzi Karol Tylenda, wicemarszałek województwa podlaskiego. – Stało się bardzo źle, że nie będzie tych pieniędzy, bo biura planistyczne z naszego województwa włożyły w ten projekt dużo pracy.
Karol Tylenda podkreśla, że brak pieniędzy na obwodnice będzie uciążliwy dla samych mieszkańców Zambrowa, bo przez ich miasto biegnie szlak tranzytowy na Litwę oraz Białoruś i pod ich oknami codziennie przejeżdża tysiące tirów.
– Dotacja w wysokości 10 mln zł mogła przyspieszyć budowę obwodnicy – podkreśla Jarosław Zieliński, poseł PiS. – Ta droga jest ważna zarówno w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym.
Przeciwko dotacji na obwodnicę głosowali przede wszystkim posłowie SLD.
więcej: Gazeta Współczesna - Wbrew interesowi Podlasia

Gazeta Współczesna - Liczy się każda złotówka
Fundację na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego utworzyła rada powiatu na wniosek zarządu. Radni umorzyli też pożyczkę Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu w Szczuczynie.
– Celem fundacji będzie gromadzenie środków na wsparcie szpitala, znajdującego się w bardzo trudnej sytuacji – mówi Stanisław Kossakowski, przewodniczący rady powiatu grajewskiego.
Na czwartkowej sesji radni przyjęli statut fundacji. Zostały w nim określone m.in. jej dochody. Mają one pochodzić z darowizn, spadków, zapisów, dotacji, majątku fundacji, odsetek bankowych. Fundacja nie będzie prowadziła działalności gospodarczej, ale będzie organizowała publiczne zbiórki pieniędzy. Dochody zostaną w całości przeznaczone na potrzeby szpitala, głównie na zakupy nowoczesnej aparatury medycznej.
Po podpisaniu aktu notarialnego i powołaniu zarządu oraz rady fundacja będzie mogła rozpocząć działalność.
– Wskazane byłoby, aby w zarządzie lub radzie znaleźli się przedstawiciele szpitala, np. związkowcy – twierdzi Kossakowski.
więcej: Gazeta Współczesna - Liczy się każda złotówka

Gazeta Współczesna - Właściciel z zaświatów
Ziemię po byłym kombinacie Wizna w Grądach Woniecku dostają... nieboszczycy. Gmina ma problem z ustaleniem osoby, której powinna wymierzyć podatek od nieruchomości.
Decyzja o scaleniu gruntów w starych granicach wsi Ożary Wielkie w gm. Rutki uwzględnia ponad trzydzieści nazwisk właścicieli. Dziesięciu z nich nie żyje - niektórzy od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat.
- Babcia Eleonora zmarła w 1966 roku - mówi Halina Choińska. - Przeprowadziliśmy całe postępowanie spadkowe, co nie było rzeczą prostą, bo rodzina liczna. Przez jakiś czas wezwania do zapłacenia podatku od nieruchomości przychodziły do Gdańska, gdzie mieszka córka Eleonory, ale to osoba starsza, schorowana, którą pamięć zawodzi. Dogadaliśmy się w rodzinie i wszystkich spłaciła jedna osoba. Ona teraz reguluje wszystkie należności.
więcej: Gazeta Współczesna - Właściciel z zaświatów


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę