Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomża w raporcie rocznym Amnesty International...

Główne zdjęcie
Witryna Amnesty International (pl)

Amnesty International, organizacja działająca na rzecz praw człowieka od 50 lat, ogłosiła dziś Raport Roczny przedstawiający stan przestrzegania praw człowieka w 2010 roku w 157 krajach i terytoriach. Dokument liczy 400 stron, w cztery z nich dotyczą Polski. Jest też wzmianka o Łomży....

Jak podaje AI „Raport Amnesty International 2011” dokumentuje ograniczenia wolności słowa w 89 krajach, sytuację więźniów sumienia w 48 krajach, tortury i inne formy złego traktowania w 98 krajach oraz przypadki naruszenia prawa do sprawiedliwego i rzetelnego procesu w 54 krajach.
W rozdziale dotyczącym Polski poruszono następujące kwestie:  wojna z terroryzmem i bezpieczeństwo, dyskryminacja, prawa seksualne i reprodukcyjne, nadmierne użycie siły przez policję, uchodźcy i migranci oraz prawa osób ze środowiska LGBT.
Wzmianka o Łomży znalazła się w tym przedostatnim dziale: 
„W wyniku kampanii prowadzonej przez posła i petycji, pod którą podpisało się 800 osób, w listopadzie zamknięto ośrodek dla uchodźców w Łomży. Podczas tej kampanii niektóre media opisywały większość czeczeńskich emigrantów jako kryminalistów. Różne krajowe organizacje pozarządowe protestowały przeciwko zamknięciu tego ośrodka w trakcie roku szkolnego. Po zamknięciu, uchodźcy musieli szukać mieszkań do wynajęcia albo znaleźć inny ośrodek dla uchodźców, w którym znalazłyby się jeszcze wolne miejsca.”

Bez komentarza


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę