Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Nie zauważyła... zginęły dwie osoby

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Łotyszka, Inita K., zamieszkała na stałe w Niemczech usłyszała zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania nieumyślnie wypadku drogowego. To właśnie ta kobieta kierowała mitsubishi, które w niedzielę rano, na krajowej „ósemce” w pobliżu miejscowości Szlasy Lipno w powiecie zambrowskim, usiłując wyprzedzić inny pojazd, zjechało na przeciwległy pas ruchu wprost przed jadącego w przeciwnym kierunku passata. W czołówce samochodów dwie osoby zginęły na miejscu, a trzy zostały ranne.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

Przypomnijmy do wypadku doszło w niedzielę o godz. 7. rano. Kierująca samochodem osobowym marki mitsubishi galant Łotyszka jadąc od strony Warszawy w kierunku Białegostoku, podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu - jak podaje prokuratura - nie zachowała należytej ostrożności, nie upewniła się czy istnieją bezpieczne warunki do wykonania tego manewru i zjechała na przeciwległy dla siebie pas ruchu wprost pod jadący tym pasem od strony Białegostoku samochód osobowy marki VW passat doprowadzając do czołowego zderzenia obydwu pojazdów. W wyniku wypadku na miejscu zginęli pasażerka z passata i pasażer z  mitsubishi, pozostali pasażerowie mitsubishi i kierowca passata doznali licznych, ciężkich obrażeń ciała.
Śledztwo w sprawie tego wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zambrowie. Jak podała prokuratura podejrzana, obywatelka Łotwy, przyznała się do zarzuconego jej czynu i wyjaśniła, iż nie widziała jadącego z przeciwka samochodu i dlatego rozpoczęła manewr wyprzedzania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę