Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Dzierzgowski rezygnuje

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Wojciech Dzierzgowski, pochodzący z Łomży polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego złożył rezygnację z funkcji prezesa struktur partyjnych PSL w województwie podlaskim. Rezygnacja ma być przyjęta podczas sobotniego posiedzenia „plenum” czyli ponad 40-osobowego Zarządu Wojewódzkiego PSL w Białymstoku. - Powodem rezygnacji jest stan zdrowia – potwierdza Dzierzgowski.

Dzierzgowski został szefem podlaskich struktur PSL-u w czerwcu 2008 roku. Miał wówczas 41 lat i niespełna pół roku wcześniej objął urząd wicewojewody podlaskiego. Wcześniej był m.in. dyrektorem podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, i sekretarzem Powiatu Łomżyńskiego.
Jak mówi Dzierzgowski powodem złożenia rezygnacji są zalecenia lekarskie dotyczące zmiany stylu życia na bardzie aktywny fizycznie.
- Złożyłem wniosek o rezygnację z funkcji prezesa wojewódzkiego PSL i dalsze koleje losu zależą do Zarządu Wojewódzkiego, który będzie go rozpatrywał – mówi Dzierzgowski. 
Zarząd ten ma się zebrać w sobotę 7 maja. Dzierzgowski pytany o ewentualną rezygnację z funkcji wicewojewody podlaskiego odpowiada, że „na razie nie widzi takich przesłanek aby miła z tej funkcji składać rezygnację”. Odnośnie swojego potencjalnego startu w jesiennych wyborach parlamentarnych z listy PSL mówi: „ja osobiście uważam, że powinienem kandydować do Sejmu”, ale jak dodaje decyzja o tym będzie należała do kolegów z partii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę