Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym

Ponad 70 strażaków przez 5 godzin gasiło pożar suchych trzcinowisk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pożarem objęty został teren o wielkości 50 hektarów. W akcji gaśniczej udział brał także samolot gaśniczy Dromader, który przede wszystkim bronił dostępu ognia do znajdującego się w pobliżu lasu.

Jak informuje st. kpt. Grzegorz Hołubowicz, z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku pożar traw w Biebrzańskim Parku Narodowym strażakom zgłoszono zgłoszono wczoraj ok. 12.30. Paliło się w okolicach miejscowości Jagłowo w gminie Sztabin. Działania gaśnicze były utrudnione z powodu braku możliwości dojazdu samochodów pożarniczych, strażacy z pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych gasili płomienie także przy użyciu tłumic i szpadli. W porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych i Leśniczym BPN do akcji zadysponowano samolot gaśniczy Dromader, który dokonał zrzutu dwóch ton wody na front pożaru, broniąc znajdujący się w bliskiej odległości las o powierzchni 40 ha. W sumie w działaniach udział brało 14 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę