Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

W Przytułach dogrywaka wyborcza w maju

Krzysztof Polkowski i Kazimierz Ramotowski, czyli wójt i jego zastępca z poprzedniej kadencji samorządu zmierzą się w wyborczej dogrywce w Przytułach. W niedzielę w gminie odbyły się przedterminowe wybory wójta, bo wybrany jesienią Rafał Demby zrezygnował ze stanowiska. Niestety z sześciu kandydatów żaden nie uzyskał wymaganej prawem większości 50% ważnie oddanych głosów, dlatego za dwa tygodnie w dogrywce wyborczej zmierzą się dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Polkowskiego i Romotowskiego dzieli jeden głos.

Krzysztof Polkowski zdobył 228 a Kazimierz Ramotowski 227 głosów poparcia – mówi Jerzy Dołęgowski dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. Trzeci z kolei Stanisław Michałowski – obecnie pełniący funkcję wójta - zdobył 211 głosów.
Z 1816 uprawnionych do gło0swania w wyborach wzięło udział 859 osób, czyli frekwencja wyniosła 47,3%.  
- To mniej więcej średnia frekwencja z ostatnich wyborów samorządowych – zauważa Dołęgowski. Druga tura wyborów wójta w Przytułach powinna odbyć się 1 maja. Termin ten mógłby się opóźnić o dwa tygodnie gdyby któryś z kandydatów, którzy wygrali pierwszą turę zrezygnował ze startu w wyborach.  

Pozostali kandydaci i ich poparcie: Damian Kobryński - 21, Adam Lech Korytkowski - 46, Dominik Zapert – 115.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę