Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 lipca 2024 napisz DONOS@

Grozili, że zabiją

Dwójka mieszkańców Łomży – 32-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna - została tymczasowo aresztowana przez białostocki sąd na 3 miesiące. Oboje najpierw do jednego z mieszkań w Białymstoku zwabili, a następnie zaatakowali 42-letniego mieszkańca tego miasta. Łomżanie grożąc zabiciem jego i rodziny zażądali złota i pieniędzy.

Jak relacjonuje mł. asp. Kamil Sorko z KWP w Białymstoku w nocy z soboty na niedzielę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odebrał telefon od przerażonej kobiety. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej mąż zaginął, a ktoś żąda za niego okupu. Zaalarmowani policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 42-latka. Szybko ustalili, że mężczyznę do jednego z mieszkań na ulicy Komisji Edukacji Narodowej podstępem zwabiła jego znajoma. Tam zaraz po wejściu do lokalu został zaatakowany. 32-latka oraz jej o rok młodszy wspólnik pobili mężczyznę i zagrozili, że zabiją jego i jego rodzinę. Następnie zażądali złota. Gdy dostali warte ponad 35 tysięcy złotych łańcuszek i bransoletę zaczęli domagać się pieniędzy. W wyniku intensywnej pracy policjanci z II białostockiego komisariatu szybko ustalili, gdzie przebywają sprawcy i natychmiast ich zatrzymali. Odzyskali także przekazane im kosztowności.
- Zatrzymani kobieta i mężczyzna są zameldowani w Łomży. Inicjały kobiety to M. C., mężczyzny N. R. Z. - mówi  Kamil Sorko.
Przestępcy najpierw trafili do policyjnego aresztu, później do prokuratury, a następnie przed oblicze sądu, który zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę