Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Białostocki adwokat nowym szefem SLD na Podlasiu

52-letni białostocki adwokat Wojciech Siemonek został wybrany w sobotę wieczorem na nowego przewodniczącego SLD na Podlasiu. Obradujący w Białymstoku delegaci wojewódzkiego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego potrzebowali do tego aż czterech głosowań. W decydującym głosowaniu Siemonek pokonał Anatola Borowika, dyrektora gabinetu wojewody podlaskiego. Na nowego przewodniczącego podlaskiego Sojuszu głosowało 105, spośród 170 delegatów uczestniczących w głosowaniu. Zastąpił on na tym stanowisku Eugeniusza Berezowca, który od ponad pół roku pełnił obowiązki szefa podlaskiego SLD. Stało się tak po rezygnacji Marka Strzalińskiego, wybranego na przewodniczącego na zjeździe w marcu 2003 roku, który - decyzją władz krajowych SLD - nie mógł tej funkcji łączyć ze stanowiskiem wojewody podlaskiego.

Po wyborze na przewodniczącego Wojciech Siemonek zapowiedział, że chce postawić w ugrupowaniu na ludzi ideowych i "czystych" i wrócić do programu lewicowego, bo - jego zdaniem - za odejście od niego społeczeństwo ukarało SLD drastycznym spadkiem notowań w sondażach.

"Jak źrenicy oka trzeba pilnować rozpoczętego w partii procesu demokratyzowania życia wewnętrznego, żeby ustrzec się od działań, które nie licują z godnością tej partii, są pozastatutowe i łamią dobry wizerunek" - mówił dziennikarzom Siemonek.

Nie krył, że przed laty był w ZSMP, a potem w PZPR, ale- jak mówił - nie działaczem etatowym. W 2001 roku nieudanie startował z listy Sojuszu do Sejmu.

W wyborach na nowego szefa Sojuszu na Podlasiu wystartowało pięć osób. Przed głosowaniami delegaci nie byli zainteresowani ich programem, a jedynie karalnością. Dlatego chcieli oświadczeń kandydatów, czy nie toczą się przeciw nim żadne postępowania karne, cywilne lub administracyjne. Wszyscy zapewnili, że nie mają problemów z prawem.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę