Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

czwartek 18-11-2004

Gazeta Współczesna - Wielki boooom! Gazeta Wyborcza - Szukali przemytu, znaleźli zabytkowy starodruk Gazeta Wyborcza - Są kandydaci na fotel trenera Mlekovity

Gazeta Współczesna - Wielki boooom!
Może trudno w to uwierzyć, ale gospodarka na Podlasiu ruszyła do przodu! Jak wynika ze statystyk, jej triumfalny marsz, szybszy niż reszty kraju, trwa nieprzerwanie od kilkunastu miesięcy. Zwykli mieszkańcy naszego województwa jeszcze nie zauważają tego, że jest lepiej, ale biznesmeni od kilku miesięcy głośno mówią o poprawie koniunktury.
Dane wyliczane przez ekonomistów są jednoznaczne: zatrudnienie rośnie u nas szybciej niż w innych regionach kraju, przybywa też ofert pracy.
- Jest lepiej - potwierdza Tomasz Zalewski, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. - Liczba bezrobotnych wciąż spada, w październiku było ich o 254 mniej niż we wrześniu. Pracujemy nad tym, by pod koniec roku stopa bezrobocia nie wzrosła. Jeśli się uda, będziemy mieli prawdziwy sukces!
Statystyki wykazują także, że zarabiamy o pięć procent więcej niż w ubiegłym roku. Wzrosły też dochody rolników - ich zarobki z gospodarstw rolnych są najwyższe w Polsce! Do tego dochodzą zapowiedziane dotacje bezpośrednie, których co prawda rolnicy nie mają jeszcze w portfelach, ale... będą mieli.
więcej: Gazeta Współczesna - Wielki boooom!

Gazeta Wyborcza - Szukali przemytu, znaleźli zabytkowy starodruk
Policjanci z Kolna zorganizowali akcję przeciwko przemytnikom. Szukali nielegalnego alkoholu i papierosów. Znaleźli XVII-wieczny starodruk!
Akcja "akcyza" była przygotowywana od kilkunastu dni. Rozeznanie zrobiły służby operacyjne. Od początku tygodnia kolneńscy policjanci, wraz z kolegami z innych jednostek, rozpoczęli przeszukania w domach podejrzanych osób.
Zgodnie z informacjami operacyjnymi w lokalach zajmowanych przez te osoby znaleziono spore ilości przemyconego alkoholu, papierosy bez banderol, a także "lewe" paliwo. Największe zaskoczenie spotkało jednak policjantów w mieszkaniu 31-letniego mieszkańca Kolna. Odkryli u niego starą, zniszczoną księgę.
- Nie wiemy jeszcze, co to jest za starodruk, co przedstawia albo co opisuje. Księga nie ma okładek. Jak pobieżnie ustaliliśmy, pochodzi chyba z 1632 r. - powiedziała nam mł. asp. Joanna Makarewicz z kolneńskiej policji.
Aktualnie księga trafiła do ekspertyzy, która ma ustalić m.in., skąd może pochodzić, a także kiedy powstała. Za kilka dni będą już znane pierwsze wyniki badań.
więcej: Gazeta Wyborcza - Szukali przemytu, znaleźli zabytkowy starodruk

Gazeta Wyborcza - Są kandydaci na fotel trenera Mlekovity
Witold Mroziewski oraz Grzegorz Wesołowski to kandydaci na stanowisko nowego trenera Mlekovity Wysokie Mazowieckie. Los pełniącego wciąż tę funkcję Zbigniewa Mandziejewicza jest już przesądzony
Mandziejewicz przejął obowiązki szkoleniowca Mlekovity od Bogusława Oblewskiego w drugiej kolejce tego sezonu. Drużynie zmiana nie wyszła na dobre, bo spisywała się słabo. W całej rundzie zdobyła 15 oczek, co pozwoliło uplasować się na 13. pozycji.
- Spodziewaliśmy się znacznie lepszej postawy - nie kryje Seweryn Sapiński, dyrektor Mlekovity. - Trener Mandziejewicz wciąż pełni swoje obowiązki, ale raczej się z nim pożegnamy. Szkoleniowiec na koniec chce porozmawiać z prezesem klubu [Dariuszem Sapińskim, bratem dyrektora - red.], jeśli go przekona silnymi argumentami, pewnie zostanie. Ale takich argumentów nie ma.
O tym, że losy Mandziejewicza zostały już przesądzone, świadczy to, że rozpoczęły się poszukiwania nowego trenera. Na pierwszy plan wysuwają się dwie kandydatury.
- Jeden z kandydatów to utytułowany trener z Podlasia. Z kolei drugi pochodzi w Polski, ale też ma niezły warsztat - wyjaśnia dyrektor Sapiński, zastrzegając, że nie poda nazwisk.
więcej: Gazeta Wyborcza - Są kandydaci na fotel trenera Mlekovity


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę