Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Marszałek z zarzutami. Jeden z nich dotyczy zatrudnienia obecnego Przewodniczącego Rady Miasta Łomża

Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie w sumie pięć zarzutów przekroczenia uprawnień i przyjęcia obietnicy korzyści osobistej. Jeden z zarzutów dotyczy, iż "wykorzystując przyznane mu uprawnienia podjął działania" zmierzające do zatrudnienia "Macieja B. na stanowisku Koordynatora do spraw BRD i promocji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży wbrew potrzebom i interesowi ekonomicznemu tego podmiotu, działając tym samym na szkodę interesu publicznego oraz interesu prywatnego pozostałych kandydatów". Wraz z marszałkiem jeden zarzut usłyszał także pochodzący z Łomży Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, oraz Zbigniew Nikitorowicz dyrektor gabinetu marszałka. Jacek Piorunek mówi, że nie przyznaje się do winy, a postawiony mu zarzut nazywa kuriozalnym. Piorunek dementuje też wcześniejsze doniesienia medialne o zawieszeniu zarówno jego jak i marszałka w czynnościach służbowych.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie i delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku prowadzą śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim. Śledztwo dotyczy m.in. przekroczenia uprawnień w 2009 r. w zakresie naboru kandydatów na poszczególne stanowiska w Urzędzie z naruszeniem reguł w tym zakresie obowiązujących i działania tym samym na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Objęte są nim także ewentualne nieprawidłowości w zakresie zarządzonego przez Zarząd Województwa Podlaskiego konkursu wniosków o dofinansowanie projektów ze środków dotacji rozwojowych.

- Zarzut jaki mi przedstawił prokurator dotyczy tego jakobym jako przewodniczący komisji konkursowej (na stanowisko Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku - dop.red.) zaznajomił kandydata z pytaniami i odpowiedziami. Chcę stanowczo stwierdzić, że nie miało to miejsca. Czekam na dalsze postępowanie, które oczyści mnie z tego zarzutu – mówi Piorunek.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych. 15 tys zł wobec marszałka Jarosława Dworzańskiego i po 5 tys zł wobec Jacka Piorunka i Zbigniewa Nikitorowicza.

Przypomnijmy wczoraj w związku z tą sprawą prokuratorskie zarzuty usłyszeli były wicemarszałek Ignacy J. i odwołany kilka dni temu sekretarz województwa podlaskiego Andrzej K.

 

Maciej B., którego zatrudnienia w WORD Łomża dotyczy jeden z zarzutów przedstawionych marszałkowi to Maciej Borysewicz – przewodniczący Rady Miasta Łomża. On mówi, że „jest zaskoczony i zadziwiony”.
- Nic na temat nie wiem. Mi pracę zaproponował dyrektor WORD-u – mówi Borysewicz, podkreślając, że jako poszkodowany czeka na wyjaśnienie sprawy.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę