Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Wojewoda: Urząd Gminy w Przytułach „funkcjonuje poprawnie”

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno odwiedził Urząd Gminy Przytuły. Jak informuje Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody, spotkał się on z wójtem gminy Rafałem Demby, który zrezygnował z pełnienia funkcji oraz z panią sekretarz gminy, która obecnie kieruje pracą urzędu. - Wojewoda rozmawiał z nią na temat sytuacji w gminie i ewentualnych problemów. Obecnie w ocenie Wojewody Podlaskiego urząd funkcjonuje poprawnie, zadania związane z bieżącą obsługą interesantów są realizowane – informuje Gadek.

Jutro w Przytułach ma odbyć się sesja Rady Gminy, w której programie jest formalne wygaszenie mandatu wójta. Po wygaszeniu mandatu wójta przez radnych na sesji i otrzymaniu tej uchwały zgodnie z przepisami Wojewoda Podlaski Maciej Żywno za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wystąpi do Prezesa Rady Ministrów z propozycją wyznaczenia osoby do pełnienia funkcji wójta. Następnie ta osoba będzie wykonywała obowiązki wójta do momentu wyboru nowego wójta w przedterminowych wyborach.
- Zgodnie z przepisami Prezes Rady Ministrów zarządza przeprowadzenie przedterminowych wyborów w ciągu 90 dni od wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu wójta – informuje Jolanta Gadek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę