Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

MPK już na Zambrowskiej

Ku końcowi zbliża się, wydawałoby się trwający bez końca, remont Szosy Zambrowskiej w Łomży. Wczoraj wieczorem na ulice tę wróciły autobusy komunikacji miejskiej. Ruch na tej jednej z głównych tras wylotowych z miasta zamknięto 5 lipca – jak wówczas twierdzono na dwa miesiące. Prace jednak się przedłużały, a terminy otwarcia co rusz przesuwano, najpierw na połowę października, później na początek listopada.


Przedłużający się remont spowodował znaczne straty miejskiego przewoźnika - twierdzi dyrektor MPK Bogusław Szczech. Autobusy nie dość że jeździły innymi dłuższymi trasami, to jeszcze woziły znacznie mniej pasażerów niż zwykle. Straty finansowe firmy są dość znaczne, ale ile dokładnie wyniosły będzie wiadomo dopiero po podsumowaniu całego roku.
Projekt przebudowy Szosy Zambrowskiej nie przewidział wybudowania na niej zatoczek autobusowych, które były tam wcześniej, ale jak podkreślił Szczech zostały one tam dobudowane jako tymczasowe.

Szosa Zambrowska przebudowywana była w związku z realizacja projektu wodno-kanalizacyjnego Łomży i przyległych gmin. Inwestycja finansowana jest z unijnego funduszu PHARE 2001.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę