niedziela, 17 lutego 2019 napisz DONOS@

Nowy proboszcz u Ojców Kapucynów

O. Marcin Radomski OFM Cap od niedzieli 16 stycznia 2011 roku będzie nowym proboszczem i gwardianem w parafii MB Bolesnej w Łomży. To powrót zakonnika do Łomży. W domu zakonnym Ojców Kapucynów w Łomży przebywał przez niemal dwa lata (2004-2006). Wówczas zorganizował w mieście cieszący się ogromną popularnością Alternatywny Klub Filmowy. Teraz zapowiada spotkania w ramach „Kuźni Wiary”, a pierwszym gościem ma być Tomasz Terlikowski.

Marcin Radomski OFMCap (fot. www.kapucyni.pl)
Marcin Radomski OFMCap (fot. www.kapucyni.pl)

O. Marcin Radomski OFM Cap, ma 35 lat. Ostatnio pracował jako sekretarz misyjny Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
W roku 2010 wraz z Tomaszem Terlikowskim z fronda.pl  założył tzw. Kuźnię Wiary. To cykliczne spotkania w rożnych miastach Polski podczas których poruszane są najważniejsze zagadnienia bioetyczne w odniesieniu do nauki Kościoła. 28 stycznia takie spotkania rozpoczną się  w Łomży w naszym kapucyńskim kościele przy ul. Krzywe Koło 3. Gościem będzie publicysta Tomasz Terlikowski.

Parafia pw. MB Bolesnej została erygowana w 1979 r. przez Biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego, ale kościół zakonny pw. MB Bolesnej ma znacznie dłuższą historię. Zbudowany został w latach 1770-1789 .


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę