Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowy proboszcz u Ojców Kapucynów

Główne zdjęcie
Marcin Radomski OFMCap (fot. www.kapucyni.pl)

O. Marcin Radomski OFM Cap od niedzieli 16 stycznia 2011 roku będzie nowym proboszczem i gwardianem w parafii MB Bolesnej w Łomży. To powrót zakonnika do Łomży. W domu zakonnym Ojców Kapucynów w Łomży przebywał przez niemal dwa lata (2004-2006). Wówczas zorganizował w mieście cieszący się ogromną popularnością Alternatywny Klub Filmowy. Teraz zapowiada spotkania w ramach „Kuźni Wiary”, a pierwszym gościem ma być Tomasz Terlikowski.

O. Marcin Radomski OFM Cap, ma 35 lat. Ostatnio pracował jako sekretarz misyjny Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
W roku 2010 wraz z Tomaszem Terlikowskim z fronda.pl  założył tzw. Kuźnię Wiary. To cykliczne spotkania w rożnych miastach Polski podczas których poruszane są najważniejsze zagadnienia bioetyczne w odniesieniu do nauki Kościoła. 28 stycznia takie spotkania rozpoczną się  w Łomży w naszym kapucyńskim kościele przy ul. Krzywe Koło 3. Gościem będzie publicysta Tomasz Terlikowski.

Parafia pw. MB Bolesnej została erygowana w 1979 r. przez Biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego, ale kościół zakonny pw. MB Bolesnej ma znacznie dłuższą historię. Zbudowany został w latach 1770-1789 .


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę