Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Dziś i jutro zbiórka żywności, a w niedzielę kwesta.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej trzy razy do roku organizuje zbiórki żywności, która przekazywana jest w paczkach dla najuboższych mieszkańców diecezji. Dziś i jutro wolontariusze organizacji ze specjalnymi koszami staną w sklepach Łomży, Ostrołęki, Grajewo, Kolna, ale także Kadzidła, Szepietowa czy Wizny. - Robiąc zakupy świąteczne kupmy 1kg maki lub 1kg ryżu więcej i przekażmy dla osób, które z wielką nadzieją oczekują pomocy – apeluje Caritas.

W sklepach dyżurowali będą wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Zebrana żywność trafi do potrzebujących z Parafii, która włączyła się do akcji oraz do potrzebujących korzystających z Kuchni Caritas w Łomży, Hospicjum Domowego w Ostrołęce, Ośrodka Wsparcia Rodziny w Łomży i Zambrowie.

To nie jedyna akcja podejmowana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W najbliższą niedzielę przy parafiach przeprowadzana będzie kwesta „Bożonarodzeniowy Dar Serca”. Kwesta organizowana jest jako dziedzictwo kwesty „Noworoczny Dar Serca”, której pomysłodawcą i organizatorem była młodzież i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży.
- Widząc ogromny ból i cierpienie, a przy tym ogromną potrzebę wsparcia finansowego dla osób chorych i cierpiących, pragniemy podjąć się kontynuacji tego dzieła w całej naszej Diecezji – mówi ks Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
Do akcji, której celem jest wsparcie finansowe dla dzieci chorych mieszkających na terenie diecezji, włączyło się 41 szkół.
- Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, aby „nie przechodziły obojętnie” obok kwesty. Każdy grosz może pomóc w leczeniu lub rehabilitacji dzieci cierpiących – apeluje ks Mikucki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę