Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Strażacy przypominają o konieczności czyszczenia kominów.

Zgodnie z prawem trzeba to robić cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym, a dwa razy w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym. Niestety bardzo często o tych obowiązkach mieszkańcy zapominają, a kominy nie są czyszczone czasami przez całe lata.

Nagromadzone w kominie sadze czasami zapalają się powodując groźne pożary. Ogień może rozprzestrzenić się na cały dom przedostając się przez  pęknięcia komina do wnętrza pomieszczenia np. pod dach o palnej, drewnianej konstrukcji.
To nie jedyne niebezpieczeństwo związane z pożarem sadzy w kominie. Później przez pęknięcia w  przewodach kominowych do wnętrza domu może dostawać się m.in. szczególnie groźny bo niewyczuwalny – tlenek węgla, czyli czad. To „cichy zabójca -  gaz bezwonny i bezbarwny, silnie toksyczny. Już w niewielkim stężeniu, po kilku wdechach, doprowadza do utraty przytomności, a potem do śmierci, gdyż wiąże się z hemoglobiną we krwi, uniemożliwiając dotlenianie organizmu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę