Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowi radni w powiecie łomżyńskim

Cztery komitety wyborcze podzieliły pomiędzy siebie miejsca w radzie powiatu łomżyńskiego. O 17 mandatów ubiegało się w sumie 147 kandydatów z 6 komitetów. Najwięcej głosów poparcia zebrał PiS, który w nowej radzie powiatu będzie miał 7 radnych.

Prawo i Sprawiedliwość w sumie zebrało 5 965 głosów, co stanowi 29,4 % wyborców, którzy w niedziele poszli do urn. Kolejne pod względem społecznego poparcia są dwa lokalne komitety
Samorządy Łomżyńskie Razem i Powiatowa Wspólnota Samorządowa, które odpowiednio zdobyły  4572 głosów (22,5 %) i 4410 głosów (21,7 %), a za nimi z wynikiem 4.091 głosów (20,2 %) jest Polskie Stronnictwo Ludowe.
Nieco inaczej układ ten przedstawia się po przeliczeniu poparcia na mandaty. Zwycięzca - PiS bierze aż 7 mandatów. Po 4 mandaty przypału w udziale SŁR i PSL, któremu zdobycie mniej głosów dało dwa razy więcej mandatów niż lokalnej PWS. Temu komitetowi udało się wprowadzić  2 radnych.

W poszczególnych okręgach mandaty zdobyli:

Okręg Nr 1 (Jedwabne, Przytuły)
Michał Chajewski, Rafał Kołakowski (KW PiS - 324 - 284),
Andrzej Konrad Piotrowski (KWW PWS - 607)

Okręg Nr 2 (Gm.Łomża)
Sławomir Łomotowski (KW PiS - 356),
Jacek Albin Nowakowski (KWW ŁSR - 538),
Roman Franciszek Wiktorzak (KW PSL - 374)

Okręg Nr 3 (Śniadowo, Miastkowo)
Agata Chomętowska (KW PiS - 190),
Jarosław Kulesza (KW PSL - 767),
Lech Marek Szabłowski (KWW ŁSR - 354)

Okręg Nr 4 (Nowogród, Zbójna)
Izabela Cwalina (KWW ŁSR - 268),
Elżbieta Parzych (KW PSL - 545)
Barbara Zalewska (KW PiS - 360)

Okręg Nr 5 (Piątnica, Wizna)
Krzysztof Ryszard Kozicki (KWW PWS - 752),
Irena Zofia Przybylak (KW PSL - 286),
Zbigniew Sokołowski (KWW ŁSR),
Adam Krzysztof Sowa, Mirosław Szymanowski (KW PiS - 453 - 406)

Skład Rady Powiatu ulegnie zmianom. Na miejsce Zbigniewa Sokołowskiego, który wygrał wybory na Wójta Gminy Wizna do rady wejdzie Maria Mrozek.

Trzech kolejnych radnych radnych: Jacek Albin Nowakowski, Adam Krzysztof Sowa i Michał Chajewski też może „wypaść” bo wszyscy rywalizują w drugiej turze wyborów na funkcje wójta i burmistrza. W przypadku wygranej ich miejsce zajmą osoby z listy, które zdobyły kolejną największą ilość głosów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę