Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Po Łomży będą jeździły autobusy Scanii. Zapłacimy ponad 24 mln zł

Łomżyński MPK ogłosił wybór najkorzystniejszej oferty w prowadzonym przetargu na dostawę 22 fabrycznie nowych autobusów miejskich. Zgodnie ze wskazaniem autobusy ma dostarczyć nam Scania. Jej oferta była o ponad 6 mln zł tańsza niż konkurencyjna złożona przez Volvo. Po podpisaniu umowy producent autobusów będzie miał 168 dni na ich wyprodukowanie i dostarczenie do Łomży.

Zakup 22 nowych, niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej jest głównym elementem realizowanego w mieście, ze wsparciem z funduszy unijnych, projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II”. Oferta Scanii opiewa na niemal 24,2 mln zł, a Volvo na prawie 30,4 mln zł. brutto. Poza ceną, specjalna komisja, która oferty oceniała, uwzględniała jeszcze warunki techniczne, które zamawiane autobusy musiały spełnić. W tym wypadku jednak zarówno Scania jak i Volvo otrzymały maksymalną ilość możliwych punktów, a więc o wyborze de facto i tak decydował cena.    
Dostawca nowych autobusów, które z ulic Łomży mają wyprzeć wysłużone jelcze, jednocześnie będzie musiał doposażyć także 15 już posiadanych przez MPK „nowych” autobusów marki Volvo.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę