Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

„Ostatniej zamiany” nie będzie?

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomży (ostatniej lub przedostatniej w tej kadencji samorządu) prezydent chciał aby radni podjęli uchwałę o zamianie gruntów z Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową. W zamian za oddanie miastu dawnej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3 Maja, gdzie nakładem kilku milionów złotych, głównie ze środków miejskich, powstał kompleks rekreacyjno – sportowy, spółdzielnia miała otrzymać blisko pół hektara ziemi i w parku pomiędzy ulicami Reymonta i Prusa gdzie miał zostać zbudowany blok. Sprawa stała się głośna po naszej publikacji Ostatnia (ich) zamiana. Okazuje się jednak, że do kontrowersyjnej zamiany może nie dojść. Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej postanowiono, że Komisja wystąpi z oficjalnym wnioskiem o zdjęcie tego punktu z porządku obrad sesji.

Wniosek podczas posiedzenia Komisji złożył Zbigniew Lipski, prezes SM „Perspektywa”. Głównym argumentem, obok rychłej końcówki kadencji samorządu (12 listopada 2010) było żądanie równego traktowania spółdzielni, Jeśli ŁSM za oddanie terenu danej strzelnicy, na której powstał skate park ma otrzymać atrakcyjna działkę pod blok, to i „Perspektywa”  na takich samych warunkach gotowa byłaby oddać miastu swój Skate Park pomiędzy ulicami Księcia Janusza i Księżnej Anny.
Radni z KGK zdecydowaną większością głosów wniosek ten poparli i dziś Komisja ma oficjalnie żądać zdjęcie tego punktu z porządku sesji. Nie wiadomo co na to prezydent. Podczas posiedzenia Komisji nie było ani Jerzego Brzezińskiego, ani jego zastępcy Marcina Sroczyńskiego.

Zobacz:  Ostatnia (ich) zamiana

cz
śr, 27 października 2010 06:05
Data ostatniej edycji: śr, 27 października 2010 10:03:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę