Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Nastoletni fałszerz z Łomży. Grozi mu 25 lat więzienia

Bardzo surowe kary grożą dwóm nastolatkom z Łomży, którzy fałszywymi banknotami o nominałach 20 zł zapłacili za zakupy w dwóch łomżyńskich lokalach. Jeden z nich banknoty drukował na domowej drukarce. Teraz grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności. 18-latek już trafił do tymczasowego aresztu. Jego o rok młodszy wspólnik może iść do więzienia na 10 lat, a na razie dostał dozór policji i kuratora.

Jak podają policjanci w poniedziałek otrzymali zgłoszenie o wprowadzeniu w obieg podrobionych banknotów. Fałszywe 20-złotówki znajdowały się w dwóch lokalach. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 18 i 17-latka, którzy mieli podrabianymi banknotami zapłacić. Policjanci ustalili również, że to 18-latek jest „producentem” banknotów. W jego mieszkaniu zabezpieczyli komputer i drukarkę, która posłużyła do sfałszowania pieniędzy.
Podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku podaje, że w czwartek wobec 18-latka zastosowano tymczasowy areszt, natomiast wobec 17-latka dozór policji i kuratora.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę