Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Międzynarodowe ćwiczenia strażaków w Rajgrodzie

Przez trzy dni ponad 170 strażaków z województwa podlaskiego i sąsiednich regionów oraz przedstawiciele służb ratowniczych z Litwy, Białorusi, federacji Rosyjskiej i Ukrainy uczestniczyło w I Polsko-Norweskich Warsztatach Ratowniczych w Rajgrodzie. Strażacy poznawali m.in. norweską taktykę działań podczas wypadków drogowych.

W Polsce praktyką jest, że przybyli na miejsce strażacy w pierwszym rzędzie starają się wyciągnąć z wraku ludzi tam uwięzionych, co często jest utrudnione położeniem pojazdu. Praktyka jest taka, by jak najmniej przemieszczać pojazd i ludzi. Norwescy ratownicy przyjmują zasadę, że należy przemieścić samochód do takiego położenia, które pozwala szybko go przeciąć i wtedy w krótkim czasie wyciągnąć ludzi. W Rajgrodzie pokazali jak to robią u siebie w kraju.

Rajgrodzkie sympozjum było elementem realizowanego przez Komendę Wojewódzką PSP w Białymstoku projektu pn.:„Najlepsze praktyki. Transfer wiedzy pomiędzy norweskimi i polskimi służbami ratowniczymi”. Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu udzielonym przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Wśród prelegentów byli m.in. instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Obrony Cywilnej w Starum, gdzie od początku tego roku szkolą się podlascy strażacy w ramach tego samego projektu. Ta cześć przedsięwzięcia przewiduje przeszkolenia dla 202 strażaków z województwa podlaskiego w odpowiednio przygotowanym i wyposażonym w poligon do ćwiczeń praktycznych Regionalnym Centrum Szkoleniowo — Treningowym Ochrony Ludności OPPLAND w Norwegii.

cz
pt, 01 października 2010 09:00
Data ostatniej edycji: pt, 01 października 2010 15:49:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę