Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Pierwszy Komitet Wyborczy...

- Mieliśmy już w Biurze pierwszy komitet który chciał się zarejestrować w związku z listopadowymi wyborami samorządowymi. Zgłoszenie nie przyjęliśmy, bo co prawda premier powiedział kiedy wybory będą, ale odpowiedniego rozporządzenia jeszcze nie podpisał – mówi Jerzy Dołęgowski dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. - Widać jednak, że zainteresowanie tymi wyborami jest coraz większe.

Rozporządzenie premiera powinno zostać opublikowane najpóźniej w środę 22 września i wówczas dopiero będzie można zgłaszać komitety wyborcze. Na zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych będzie wówczas mniej niż dwa tygodnie. Ustawowy termin mija 2 października, ale wobec tego, że to sobota, wnioski będą przyjmowane także w poniedziałek 4 października.
- My już w Biurze rozdajemy zainteresowanym przygotowaną przez PKW 40-stronicową informację o tworzeniu komitetów wyborczych dla wyborów do organów jednostek samorządu terytorialnego, ale dokument ten można także pobrać ze strony internetowej Komisji – mówi dyrektor Dołęgowski.
PKW w publikacji wyjaśnia reguły dotyczące tworzenia i specyfiki komitetów wyborczych, oraz przypomina wymagania jakie musi spełnić taki komitet aby został zarejestrowany i mógł zgłosić kandydatów na radnych, czy wójtów.

zobacz: PKW Informacja o tworzeniu komitetów wyborczych dla wyborów do organów jednostek samorządu terytorialnego

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę