Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Harcerze pomagają powodzianom, i proszą o... 700 zł pomocy

Główne zdjęcie
Krzysztof Pyczot

Harcerze z 59 Drużyny Harcerskiej „Ptaki Ptakom” od kilku miesięcy pomagają mieszkańcom dwóch wsi z okolic Wilkowa, którzy w tegorocznych powodziach stracili niemal wszystko. Do wsi Rybaki i Kępa Chotecka wysłali już trzy transporty z darami od mieszkańców Łomży i całego regionu, teraz mają już naszykowany także ładunek na czwarty transport, ale niestety nie mają pieniędzy by opłacić samochód który to zawiezie. - Potrzebne jest 700 zł. Za tyle udałoby się wysłać tira który z Łomży zawiózłby m.in. meble na które czekają już mieszkańcy tamtych wsi – mówi Krzysztof Pyczot.

Mieszkańców lubelskiej gminy Wilków w tym roku woda zalewała dwukrotnie niszcząc praktycznie cały ich dobytek. I choć od powodzi minęło już kilka miesięcy większość mieszkańców w dalszym ciągu boryka się z ogromnymi problemami.
- Oni nie mają tam nic. Przez miesiąc w ich domach stała woda – mówi Krzysztof Pyczot, drużynowy łomżyńskiej 59 Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom, który od pierwszych dni stara się organizować pomoc dla powodzian. - My mamy tylko dwie małe wsie Rybaki i Kępa Chotecka, gdzie byliśmy, widzieliśmy i wiemy co mieszkańcom potrzeba – dodaje harcerz podkreślając, że dzięki wsparciu mieszkańców Łomży i okolicznych wsi udało się już zorganizować i wysłać trzy duże transporty z pomocą.
- Wieźliśmy wszystko. Stare łóżka, wapno, cement i siano – bo oni nie mają niczego – podkreśla Pyczot.
Harcerze sami jeżdżą po regionie i zbierają potrzebne powodzianom dary. Teraz naszykowali kolejny transport. To przede wszystkim stare, ale dla mieszkańców podwilkowskich wsi, bezcenne meble.
- Ludzie nie mają tak na czym spać. Kontaktujemy się z sołtysami i oni wiedzą co im naszykowaliśmy. Konkretni ludzie czekają na ten transport, ale nas nie stać aby go im wysłać – mówi Pyczot prosząc o pomoc. - Jeśli będzie to transport przez spedycję to wystarczy 700 zł, jeśli samochód pojedzie tam i wróci pusty to koszty wyniosą 1400 zł – dodaje.
I właśnie o takie wsparcie proszą harcerze.
- Jeśli ktoś chciałby nam pomóc, to proszę niech dzwoni do mnie pod numer 604284106, lub pisze na adres e-mailowy lesnyczlowiekszrek@wp.pl – mówi Krzysztof Pyczot. - Te dane kontaktowe będą także aktualne w naszej kolejnej akcji. W październiku chcemy zacząć zbierać zabawki, aby dzieciom z  Rybak i Kępy Choteckiej przygotować fantastyczne paczki. Jeśli ktoś i tę akcję  chciałby wesprzeć to serdecznie zapraszam - dodaje
Harcerz przy okazji dziękuje panu Tomaszowi Kurpiewskiemu za udostępnienie pomieszczeń w których harcerze zorganizowali magazyn w którym zbierają dary przeznaczone dla powodzian z okolic Wilkowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę