Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ostatnie porządki na cmentarzach przed 1 listopada

Od czwartku do soboty włącznie trwa sprzątanie najstarszej i najpiękniejszej nekropolii na Podlasiu - ponad 200-letniego cmentarza w Łomży. Przy grabieniu liści, czyszczeniu alejek i myciu nagrobków pracują harcerze, ale nie tylko.

"Chcieliśmy, żeby zwłaszcza w sobotę popracowali także kwestarze, którzy w poniedziałek będą zbierać pieniądze w dorocznej kweście. Od czwartku pracowała młodzież z łomżyńskich szkół średnich" - powiedział w sobotę PAP Wawrzyniec Kłosiński z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, które organizuje sprzątanie i kwestę.

Kłosiński podkreślił, że w tym roku na cmentarzu w Łomży przycinano gałęzie na drzewach, które zagrażały nagrobkom i uprzątano przy okazji gniazda ptaków, które bardzo brudziły cmentarz. Udało się też zamontować stylizowane latarnie przy bramie głównej.

wiadomość za: onet.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę