Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Pielgrzymi idą do Hodyszewa

Główne zdjęcie
Cudowny Obraz Matki Bożej Hodyszewskiej koronowany 31.08.1980 przez Kard. Franciszka Macharskiego (fot. kuria.lomza.pl)

Już po raz 25. z Zambrowa wyruszyła pielgrzymka do Hodyszewa. Do Sanktuarium Matki Pojednania, po porannej Mszy świętej sprawowanej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie przez ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego w liczącą ponad 50 km trasę wyszło około 400 pątników. Hodyszewo położone jest na południowo-wschodnich kresach diecezji łomżyńskiej.

Pielgrzymi z Zambrowa, do których jutro dołączą także pielgrzymi z Wysokiego Mazowieckiego idą do Hodyszewa, by w sobotni wieczór wziąć udział uroczystościach jubileuszowych 30-lecia koronacji cudownego obrazu. 31 sierpnia 1980 roku ksiądz arcybiskup Franciszek kardynał Macharski, ówczesny metropolita krakowski, dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Hodyszewskiej Królowej Podlasia. To właśnie J.E. ks. kardynał Franciszek Macharski ma też celebrować sobotnią Mszę świętą polową w hodyszewskiej Krynicy. To tu – według legendy - obraz Matki Bożej cudownie zjawiał się w lesie na lipie, a do dziś wypływa źródło krystalicznie czystej wody, której wielu przypisuje właściwości uzdrawiające.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę