Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

środa 27.10.2004

Gazeta Wyborcza - Ranking szpitali. Najlepsze na Podlasiu Gazeta Wyborcza - Bociany na Podlasiu policzone

Gazeta Wyborcza - Ranking szpitali. Najlepsze na Podlasiu
Cztery placówki z naszego regionu znalazły się wśród setki wyróżnionych w ogólnopolskim rankingu szpitali gazety "Rzeczpospolita"
Ankiety - zawierające bardzo szczegółowe pytania o warunki leczenia pacjentów, wyposażenie, sytuację finansową - autorzy rankingu rozesłali do 749 szpitali. Na ich wypełnienie zdecydowało się 268 publicznych i prywatnych placówek z całego kraju. Hasło przewodnie tegorocznego rankingu brzmiało "Bezpieczny szpital".
Wśród setki tych, które uzyskały największą liczbę punktów w ocenianych kategoriach, znalazły się cztery szpitale z naszego województwa. Białostocki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. dr. L. Zamenhofa Akademii Medycznej w rankingu "Rzeczpospolitej" zajął 16. miejsce. Na 36. pozycji uplasował się Szpital Wojewódzki im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży, a na 78. Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem. Ranking zamyka - setny na liście - Samodzielny Publiczny ZOZ w Hajnówce.
więcej: Gazeta Wyborcza - Ranking szpitali. Najlepsze na Podlasiu

Gazeta Wyborcza - Bociany na Podlasiu policzone
Może już nie wierzymy w bociany, ale jedno jest pewne - bociany wierzą w nas, a dokładnie w Podlasie. W tym roku w naszym województwie naliczono ponad 20 tys. tych ptaków! Wiadomo też, które miejsca bociany upodobały sobie najbardziej, a które najmniej
Wielkie wakacyjne liczenie trwało miesiąc i odbyło się w ramach VI Międzynarodowego Spisu Bociana Białego. W naszym regionie akcję koordynowało Północnopodlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. W liczeniu wzięło udział 47 osób, pięć szkół i jedna organizacja pozarządowa. Liczenie przeprowadzili na terenie 76 spośród 106 gmin. Co udało im się ustalić?
Liczący zauważyli 5925 gniazd i platform, z czego ogromna większość była zajęta. Bocianie pary (a było ich co najmniej 4573) odchowały łącznie 12 798 młodych, co daje średnią 2,80 młodego na gniazdo.
Bociany najchętniej zakładały gniazda w gminach: Augustów (235), Bargłów Kościelny (193) i Bielsk Podlaski (193). Najlepszy sukces lęgowy (czyli w przeliczeniu na jedno gniazdo) odnotowano w gminach: Kobylin-Borzymy, Poświętne i Tykocin.
więcej: Gazeta Wyborcza - Bociany na Podlasiu policzone


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę