Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Zagrożenie pożarowe w lasach

Kilka dni upałów wystarczyło by w lasach, także wokół Łomży, wprowadzono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy podają, że ściółka leśna w wielu miejscach ma dziś wilgotność kartki papieru i paliłaby się tak samo szybko... Przypominają też, że w lesie, jak również w odległości 100 m od niego, nie wolno używać otwartego ognia, nie wolno palić tytoniu czy wyrzucać niedopałków, niedozwolone jest również grillowanie i rozpalanie ognisk.

– Lasy w Polsce są ogólnodostępne, zapraszamy wszystkich do korzystania z ich uroków. Jednak z powodu zagrożenia pożarowego proszę o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach i na obszarach do nich przylegających oraz respektowanie zakazów wstępu do lasu – apeluje dyrektor generalny LP Marian Pigan. - Nawet chwilowa nieuwaga czy nieostrożność mogą spowodować pożar, który przyniesie nie tylko straty finansowe, lecz także ogromne szkody w całym środowisku.

Leśnicy podają, że w tym roku w Lasach Państwowych wybuchło już 760 pożarów, na powierzchni 246 ha.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę