Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Gorący weekend...

Główne zdjęcie
Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków! źródło: pogodynka.pl

Dzisiaj „tylko” 28, w sobotę 31, w niedzielę 32, a po niedzieli nawet do 35 stopni Celsjusza – takie są przepowiednie tzw. komputerowych modeli numerycznych IMGW odnośnie temperatury powietrza w Łomży w najbliższych dniach. Żar będzie lał się z nieba niemal bez przerwy. Nawet w nocy temperatura ma przekraczać 20 st. C. Synoptycy już ostrzegają, że w związku z upałami wzrasta ryzyko udaru słonecznego, a także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i wzrost zagrożenia pożarowego.

Weekend w mieście zapowiada się wyjątkowo gorący.  Zgodnie z prognozami meteo dostępnymi na stronie internetowej serwisu Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej pogodynka.pl zarówno w sobotę jak i w niedzielę temperatura powietrza w mieście w cieniu znacznie przekroczy 30 st. Celsjusza. Będzie gorąca i bezchmurnie.  
Co ciekawe po niedzieli też się nie ochłodzi, a nawet ma się jeszcze ocieplić. Według   komputerowych modeli numerycznych w środę po południe w mieście może być nawet 35 st. C. Tropikalne upały nad Polską mają utrzymywać się przez około 10 dni.

Niestety łomżanie nie mogą szukać ochłody nad Narwią, bo miejskie kąpielisko, choć woda już znacznie opadła, ciągle jeszcze nie działa. To znaczy oficjalnie nie dział,a więc nie ma tam ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, bo osób korzystających z możliwości  schłodzenia się w nurtach Narwi jest coraz więcej.
Wbrew zapowiedziom na weekend nie uda się także uruchomić odkrytego basen(nik)u, który od kilku dni powstaje przy boiskach kompleksu Orlik w pobliżu parku Jana Pawła II.  Łukasz Czech mówi, że dopiero w poniedziałek woda z basenu ma zostać pobrana do badań przez sanepid i dopiero gdy ta instytucja orzeknie, że woda nadaję się do kąpieli basen formalnie zostanie oddany do użytku. Prawdopodobnie nastąpi to pod koniec przyszłego tygodnia.
Czech zapowiada, że do tego czasu przy basenie mają pojawić się także specjalne parasole i leżaki dla „plażowiczów”.   

Przypomnijmy basen którego głębokość to 120 centymetrów ma nieco ponad 6 metrów szerokości i ponad 12 metrów długości. Jednocześnie w nim pluskać się będzie mogło kilkanaście osób. Wstęp  ma być płatny, ale cena podobno tylko symboliczna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę