Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

PKS Zambrów i PKS Białystok też weźmie samorząd województwa...?

Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął wczoraj stanowisko, w którym akceptuje projekt uchwały sejmiku w sprawie wystąpienia do ministra skarbu państwa o nieodpłatne przekazanie 100 procent udziałów w spółkach PKS Zambrów i PKS Białystok. Jeśli zgodzą się na to radni województwa będą to kolejna dwa PKS-y, obok PKS Siemiatycze na którego przejęcie radni już się zgodzili, które samorząd przejmie od Skarbu Państwa. W regionie rządowe pozostałyby jeszcze tylko PKS Łomża i PKS Suwałki, które - jeśli żaden samorząd ich nie weźmie - zostaną sprywatyzowane.

Z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku i rozpatrzenie na niej uchwał w sprawie wystąpienia do ministra skarbu państwa o nieodpłatne przekazanie na rzecz samorządu 100 procent udziałów w spółkach PKS Zambrów i PKS Białystok wystąpiła grupa siedmiu radnych. Nadzwyczajna sesja ma się odbyć w najbliższy poniedziałek, 5 lipca, o godz. 14.
Wniosek o przekazanie samorządowi województwa 100 procent udziałów w spółce PKS Białystok rozpatrywany był na ostatniej sesji sejmiku 28 czerwca. W głosowaniu nie uzyskał jednak wymaganej większości.
W przypadku PKS Zambrów dotychczasowe stanowisko zarządu województwa było inne. Zarząd nie chciał go przejmować.  Wniosek aby dołączyć go do grupy przejmowanych przez  samorząd pojawił się na poniedziałkowej sesji sejmiku, ale wówczas inicjatorom nie udało się go wprowadzić pod obrady...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę