wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

PKS Zambrów i PKS Białystok też weźmie samorząd województwa...?

Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął wczoraj stanowisko, w którym akceptuje projekt uchwały sejmiku w sprawie wystąpienia do ministra skarbu państwa o nieodpłatne przekazanie 100 procent udziałów w spółkach PKS Zambrów i PKS Białystok. Jeśli zgodzą się na to radni województwa będą to kolejna dwa PKS-y, obok PKS Siemiatycze na którego przejęcie radni już się zgodzili, które samorząd przejmie od Skarbu Państwa. W regionie rządowe pozostałyby jeszcze tylko PKS Łomża i PKS Suwałki, które - jeśli żaden samorząd ich nie weźmie - zostaną sprywatyzowane.

Z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku i rozpatrzenie na niej uchwał w sprawie wystąpienia do ministra skarbu państwa o nieodpłatne przekazanie na rzecz samorządu 100 procent udziałów w spółkach PKS Zambrów i PKS Białystok wystąpiła grupa siedmiu radnych. Nadzwyczajna sesja ma się odbyć w najbliższy poniedziałek, 5 lipca, o godz. 14.
Wniosek o przekazanie samorządowi województwa 100 procent udziałów w spółce PKS Białystok rozpatrywany był na ostatniej sesji sejmiku 28 czerwca. W głosowaniu nie uzyskał jednak wymaganej większości.
W przypadku PKS Zambrów dotychczasowe stanowisko zarządu województwa było inne. Zarząd nie chciał go przejmować.  Wniosek aby dołączyć go do grupy przejmowanych przez  samorząd pojawił się na poniedziałkowej sesji sejmiku, ale wówczas inicjatorom nie udało się go wprowadzić pod obrady...

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0