piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Województwo chce (tylko) dwóch PKS-ów?

Zarząd Województwa zarekomenduje radnym sejmiku, by podczas najbliższej sesji w końcu czerwca rozpatrzyli sprawę przejęcia od ministerstwa skarbu państwa dwóch przedsiębiorstw Państwowej Komunikacji Samochodowej w Białymstoku i Siemiatyczach. O decyzji zarządu województwa poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka. Jak zaznaczył takie rozstrzygnięcie nie zamyka jeszcze drogi do komunalizacji przed pozostałymi firmami PKS: w Łomży, Suwałkach i Zambrowie.

- Spółki PKS w Białymstoku i Siemiatyczach są w nienajgorszej kondycji finansowej, a ich tabor nie jest zupełnie wyeksploatowany. Ich prezesi i związki zawodowe deklarują daleko idącą współpracę z władzami województwa – argumentuje decyzję zarządu Kwasowski.
Przypomnijmy, gdy podczas majowej sesji sejmiku radni debatowali o rządowej propozycji nieodpłatnego przejęcia spółek PKS działających na terenie województwa, marszałek Jarosław Dworzański podkreślał, że komercjalizacja PKS-ów będzie oznacza ich konsolidację, czyli  połączenie dziś pięciu różnych przedsiębiorstw w jedną spółkę.  
Wypowiadający się wówczas prezesi PKS-ów m.in. w Zambrowie i Łomży wnioskowali, aby po przejęciu przez samorząd województwa pozostawić ich dotychczasową odrębność.

zobacz: Sejmikowa debata o przejęciu PKS-ów, ale bez decyzji

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0