Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Województwo chce (tylko) dwóch PKS-ów?

Zarząd Województwa zarekomenduje radnym sejmiku, by podczas najbliższej sesji w końcu czerwca rozpatrzyli sprawę przejęcia od ministerstwa skarbu państwa dwóch przedsiębiorstw Państwowej Komunikacji Samochodowej w Białymstoku i Siemiatyczach. O decyzji zarządu województwa poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka. Jak zaznaczył takie rozstrzygnięcie nie zamyka jeszcze drogi do komunalizacji przed pozostałymi firmami PKS: w Łomży, Suwałkach i Zambrowie.

- Spółki PKS w Białymstoku i Siemiatyczach są w nienajgorszej kondycji finansowej, a ich tabor nie jest zupełnie wyeksploatowany. Ich prezesi i związki zawodowe deklarują daleko idącą współpracę z władzami województwa – argumentuje decyzję zarządu Kwasowski.
Przypomnijmy, gdy podczas majowej sesji sejmiku radni debatowali o rządowej propozycji nieodpłatnego przejęcia spółek PKS działających na terenie województwa, marszałek Jarosław Dworzański podkreślał, że komercjalizacja PKS-ów będzie oznacza ich konsolidację, czyli  połączenie dziś pięciu różnych przedsiębiorstw w jedną spółkę.  
Wypowiadający się wówczas prezesi PKS-ów m.in. w Zambrowie i Łomży wnioskowali, aby po przejęciu przez samorząd województwa pozostawić ich dotychczasową odrębność.

zobacz: Sejmikowa debata o przejęciu PKS-ów, ale bez decyzji

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę