Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

poniedziałek 25.10.2004

Gazeta Wyborcza - Łomża ma publiczną uczelnię Gazeta Wyborcza - Będą dodatkowe pieniądze dla NFZ

Gazeta Wyborcza - Łomża ma publiczną uczelnię
Dziś pierwsza łomżyńska publiczna wyższa szkoła uroczyście rozpoczyna swój pierwszy rok akademicki.
Starania o powołanie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaczęły się już cztery lata temu. Dwa lata później Państwowa Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię o utworzeniu uczelni. Ostatecznie powstała - mocą rozporządzenie Rady Ministrów - 22 czerwca bieżącego roku. We wrześniu sejmik województwa podlaskiego jednogłośnie przyznał uczelni 1 mln zł dotacji. Ta kwota pozwoliła na adaptację pomieszczeń w budynku szkoły przy ulicy Poznańskiej.
Pierwszym rektorem został prof. Kazimierz Pieńkowski. Szkoła na razie kształci na dwóch kierunkach: zarządzanie i marketing - tworzenie małych i średnich przedsiębiorstw oraz informatyka - systemy oprogramowania.
więcej: Gazeta Wyborcza - Łomża ma publiczną uczelnię

Gazeta Wyborcza - Będą dodatkowe pieniądze dla NFZ
Dodatkowa pula pieniędzy ma w najbliższym czasie trafić do podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak duża będzie to suma? Który szpital dostanie środki? Tego na razie nie wiadomo
Centrala NFZ dysponuje dodatkowymi 150 mln zł, które pochodzą z rezerwy, powstałej po przeszacowaniu kosztów rozliczeń za leczenie z państwami UE. Część z tych pieniędzy ma trafić na Podlasie na początku listopada.
- Wiemy o tym, że będą dodatkowe pieniądze, do tej pory jednak nie sprecyzowano kwoty, na jaką możemy liczyć - mówi Grażyna Pawelec, rzecznik podlaskiego NFZ. - Liczymy, że szczegóły poznamy w przyszłym tygodniu. Wtedy właśnie w centrali NFZ zaplanowano spotkanie dyrektorów oddziałów wojewódzkich. I dopiero po przeanalizowaniu sytuacji przekażemy pieniądze świadczeniodawcom.
Jeżeli środki będą dzielone według takiego samego algorytmu, jak ostatnio - Podlasie może liczyć na około cztery miliony złotych.
więcej: Gazeta Wyborcza - Będą dodatkowe pieniądze dla NFZ


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę