czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Pieniądze z budżetu miasta dla zalanych gmin

150 tysięcy złotych dwóm poszkodowanym przez powódź gminom chce przekazać prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Odpowiedni wniosek trafił już do radnych miasta i ma być rozpatrywany podczas dzisiejszej sesji. Zgodnie z propozycją po 75 tys zł otrzymałyby Czechowice-Diedzice i Wilków.

- W związku z tragedią jaka dotknęła mieszkańców zaprzyjaźnionego z Łomżą partnerskiego miasta Czechowice-Dziedzice oraz innych miejscowości proponuje zmniejszenie rezerwy ogólnej w budżecie miasta o kwotę 150.000 złotych – napisał we wniosku do radnych prezydent Brzeziński.
Pieniądze te miałyby zostać przesunięte do działu budżetu z którego można przekazać dotację celową na pomoc finansową udzielaną między jednostkami samorządu terytorialnego na dofinansowanie własnych zadań bieżących. Prezydent proponuje aby kwotę 150 tys złotych po równo podzielić pomiędzy gminę Wilków i miasto Czechowice – Dziedzice.
Gmina Wilków w województwie Lubelskim, której zachodnią granice stanowi Wisła, należy do najbardziej poszkodowanych przez tegoroczną powódź. Została zalana w 95 procentach. Z 25 wsi w gminie rzeka oszczędziła tylko cztery.
Czechowice-Dziedzice są położone w południowej części województwa śląskiego. Naturalne granice gminy stanowią: od wschodu - rzeka Biała, od północy - rzeka Wisła, od północnego - zachodu – Jezioro Goczałkowickie. Łomża od 1993 roku ma umowę o partnerstwie i współpracy z Czechowicami – Dziedzicami.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0