Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Pieniądze z budżetu miasta dla zalanych gmin

150 tysięcy złotych dwóm poszkodowanym przez powódź gminom chce przekazać prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Odpowiedni wniosek trafił już do radnych miasta i ma być rozpatrywany podczas dzisiejszej sesji. Zgodnie z propozycją po 75 tys zł otrzymałyby Czechowice-Diedzice i Wilków.

- W związku z tragedią jaka dotknęła mieszkańców zaprzyjaźnionego z Łomżą partnerskiego miasta Czechowice-Dziedzice oraz innych miejscowości proponuje zmniejszenie rezerwy ogólnej w budżecie miasta o kwotę 150.000 złotych – napisał we wniosku do radnych prezydent Brzeziński.
Pieniądze te miałyby zostać przesunięte do działu budżetu z którego można przekazać dotację celową na pomoc finansową udzielaną między jednostkami samorządu terytorialnego na dofinansowanie własnych zadań bieżących. Prezydent proponuje aby kwotę 150 tys złotych po równo podzielić pomiędzy gminę Wilków i miasto Czechowice – Dziedzice.
Gmina Wilków w województwie Lubelskim, której zachodnią granice stanowi Wisła, należy do najbardziej poszkodowanych przez tegoroczną powódź. Została zalana w 95 procentach. Z 25 wsi w gminie rzeka oszczędziła tylko cztery.
Czechowice-Dziedzice są położone w południowej części województwa śląskiego. Naturalne granice gminy stanowią: od wschodu - rzeka Biała, od północy - rzeka Wisła, od północnego - zachodu – Jezioro Goczałkowickie. Łomża od 1993 roku ma umowę o partnerstwie i współpracy z Czechowicami – Dziedzicami.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę