Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Dęby pamięci... Także prezydentowi Kaczyńskiemu

Dwa „dęby katyńskie” posadzono w poniedziałek przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. Jeden z nich upamiętnia aspiranta policji Stanisława Jabłońskiego zamordowanego przed 70 laty w Twerze, drugi został posadzony w hołdzie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu i ofiarom katastrofy, która wydarzyła się przed miesiącem na lotnisku pod Smoleńskiem.

- Dwa dęby i wkopany w ziemię kamień stają się symbolem naszej pamięci i nie pozwolą  zapomnieć o tych którzy oddali życie o Ojczyznę i prawdę – mówiła Grażyna Ważna-Zwierzyńska, dyrektor szkoły, podczas szkolnej uroczystości sadzenia dębów.
To kolejne „dęby pamięci” w Łomży. Wcześniej drzewka w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń... ocalić od zapomnienia”, posadzono przed łomżyńskim „Ekonomikiem”, szkołami katolickimi i Szkołą Podstawową nr 5.
Celem jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie. Każdy z 21.857 polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Twerze i Charkowie miałby mieć swój dąb. Dotychczas takich „dębów pamięci” posadzono w Polsce około 3000, z czego w województwie podlaskim ponad 250.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę