poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dęby pamięci... Także prezydentowi Kaczyńskiemu

Dwa „dęby katyńskie” posadzono w poniedziałek przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. Jeden z nich upamiętnia aspiranta policji Stanisława Jabłońskiego zamordowanego przed 70 laty w Twerze, drugi został posadzony w hołdzie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu i ofiarom katastrofy, która wydarzyła się przed miesiącem na lotnisku pod Smoleńskiem.

- Dwa dęby i wkopany w ziemię kamień stają się symbolem naszej pamięci i nie pozwolą  zapomnieć o tych którzy oddali życie o Ojczyznę i prawdę – mówiła Grażyna Ważna-Zwierzyńska, dyrektor szkoły, podczas szkolnej uroczystości sadzenia dębów.
To kolejne „dęby pamięci” w Łomży. Wcześniej drzewka w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń... ocalić od zapomnienia”, posadzono przed łomżyńskim „Ekonomikiem”, szkołami katolickimi i Szkołą Podstawową nr 5.
Celem jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie. Każdy z 21.857 polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Twerze i Charkowie miałby mieć swój dąb. Dotychczas takich „dębów pamięci” posadzono w Polsce około 3000, z czego w województwie podlaskim ponad 250.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0