Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Będzie nagroda za RPOWP?

Wartość dotacji wszystkich przedsięwzięć realizowanych w województwie podlaskim z dofinansowaniem ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przekracza już 1 mld zł – chwali się zarządzający programem Urząd Marszałkowski w Białymstoku. To prawie 40 proc. wszystkich środków jakie są nam przyznane na lata 2007 – 2013. Z tego miliarda do beneficjentów trafiło dotychczas jednak mniej niż 390 mln zł. Urząd Marszałkowski twierdzi jednak, że wynik jest dobry, a województwo ma szansę na dodatkowe pieniądze z rządowej „nagrody”.

Chodzi o  ponad 512 mln euro z  Krajowej Rezerwy Wykonania, które mają być podzielone pomiędzy województwa najsprawniej wdrażające Regionalne Programy Operacyjne. Aby „nagrodę” dostać województwa muszą do końca tego roku potwierdzić w Komisji Europejskiej faktyczne wykorzystanie przez beneficjentów (certyfikować) przynajmniej 20 proc. środków zarezerwowanych na lata 2007 – 2013. Obecnie wskaźnik ten dla RPO Województwa Podlaskiego wynosi 14,89 proc.
Najlepiej idzie wydawanie pieniędzy przeznaczonych na przedsiębiorczość. W tej części wydano już – czyli trafiło do beneficjantów - niemal 30% zapisanych pieniędzy. Na drugim miejscu jest tzw. VI oś priorytetowa czyli pieniądze na edukację, opiekę zdrowotną i kulturę. W Tym wypadku wydano niemal 18% środków.
Najgorzej jak do tej pory idzie z wydawaniem pieniędzy przeznaczonych na społeczeństwo informacyjne, gdzie wskaźnik wynosi 0 (słownie: zero), oraz na rozwój infrastruktury ochrony środowiska gdzie województwo zbliża się do wykorzystania 2% środków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę