Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Oszustki „z przychodni”

Podawały się za pracownice przychodni. Przyszły rzekomo po to aby uzupełnić dane... Dwie kobiety okradły 84-letnią mieszkankę Łomży. Jedna z nich wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania z szafy zabrała wszystkie oszczędności - 2 tysiące złotych. Teraz policja poszukuje dwóch kobiet tęgiej budowy ciała, z ciemnymi włosami ubranych na czarno.

Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą udzielić informacji w tej sprawie. Można kontaktować się z Komendą Miejską Policji w Łomży pod numerem telefonu (86) 474 12 50 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

Niestety mimo wielokrotnych ostrzeżeń i apeli wciąż odnotowujemy kolejne oszustwa i kradzieże dokonywane według takiego samego lub podobnego scenariusza. W tego typu przypadkach ofiarami przestępców padają najczęściej osoby starsze i samotne.
- Pamiętajmy, że oszuści bardzo często podają się za pracowników urzędów, spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów lub instytucji pomocowych. Są tylko to preteksty by zdobyć nasze zaufanie – mówi Izabela Białomyzy z KMP w Łomży. - Amatorzy łatwego zarobku bezlitośnie wykorzystując ufność i łatwowierność okradają starszych z dorobku całego życia. Dlatego wobec nieznajomych należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, co do wiarygodności i intencji takich osób nie wpuszczajmy ich do mieszkania i zawsze informujmy o tym Policję zanim będzie za późno.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę