Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Biskup Stefanek apeluje o gorącą modlitwę za zmarłych w katastrofie w Smoleńsku

Główne zdjęcie
Kiry na flagach (fot. Maliszewski/4lomza.pl)

„Z serdeczną prośbą o gorącą modlitwę, za tragicznie odwołanych do wieczności, o duchową łączność z rodzinami i przyjaciółmi ofiar tragedii, o zjednoczenie serc przy Matce naszej Ojczyźnie, Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – Polsce” zwrócił się do diecezjan ks biskup Stanisław Stefanek. Ordynariusz Łomżyński prosi też wszystkich kapłanów „o odprawienie w każdej parafii, w czasie najbliższym, specjalnej Mszy św. w intencji Zmarłych”. Na Ratuszu i wielu innych budynkach zarówno publicznych jak i prywatnych, wywieszono flagi przepasane kirem, a Prezydent Łomży ogłosił w mieście „żałobę narodową aż do odwołania” i poprosił o odwołanie wszystkich imprez rozrywkowych, kulturalnych i sportowych.

"Nie ma słów, jakimi można wypowiedzieć cały ten bezmiar niespodziewanego dramatu, jaki dotknął Polskę i Naród Polski w ten sobotni poranek. W drodze na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Małżonką Marią i wielu zasłużonych przedstawicieli polskiej polityki i dyplomacji wielu naszych Rodaków - napisła Jerzy Brzeziński w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Urzedu Miejskiego w Łomży. Prezydent "w imieniu władz Łomży i mieszkańców naszego miasta" słożył szczere, pełne bólu wyrazy solidarności i najgłębszego współczucia wszystkim, którzy osobiście zostali okryci żałobą. Zapowiedział też, że w poniedziałek, 12 kwietnia w foyer Ratusza wyłożona zostanie Księga Kondolencyjna i zaprosił wszystkich mieszkańców Łomży do zapisania w niej swoich refleksji, wyrazów solidarności i kondolencji najbliższym ofiar katastrofy.
- Bądźmy razem w tych najtragiczniejszych w ostatnich latach dla polskiej historii dniach żalu, bólu, wspólnego cierpienia - apeluje Jerzy Brzeziński.

- Jest to katastrofa bez precedensu w polskiej historii. Naszym obowiązkiem jest pochylenie głów i oddanie hołdu pamięci ofiar. Apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa podlaskiego o uszanowanie tej ogromnej tragedii - napisali we wspólnym oświadczeniu wojewoda podlaski Maciej Żywno i marszałek województwa Jarosław Dworzański.

Módlmy się za zmarłych
Dziś wieczoremo godz. 18.00 w Katedrze Łomżyńskiej Mszę św. za zmarłych w katastrofie lotniczej odprawi Biskup Tadeusz Bronakowski z udziałem kapłanów i wiernych Łomży.  O godz. 20.00 w Katedrze Łomżyńskiej, intencję za zmarłych w katastrofie lotniczej  zostanie dołączona do  uroczystości 5. rocznicy odejścia do wieczności Sługi Bożego Jana Pawła II. Biskup Łomżyński zapraszam też wszystkich, zwłaszcza mieszkańców Łomży, na Mszę św. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, jutro, w niedzielę, na godz. 15.00.
- Tę Mszę św. odpustową ofiaruję w intencji Ojczyzny, o wieczną szczęśliwość Tych, którzy dzisiaj oddali życie za nas wszystkich - napisał biskup w specjalnym słowie w związku z tragedią.

Lech Kaczyński, to nie tylko Prezydent Rzeczypospolitej, ale także nasz  przyjaciel i jeden z twórców NSZZ „Solidarność”
W obliczu tragedii jaka spotkała dzisiaj Nas, jako Naród i Nasze Państwo, każde słowo wydaje się niewystarczające albo niewłaściwe - napisał w przesłanym nam oświadczeniu Zarząd Oddziału łomżyńkiej „Solidarności”. - Śmierć Głowy Państwa i w jednej chwili kilkudziesięciu przedstawicieli elity politycznej i społecznej jest wydarzeniem  bez precedensu w historii Europy i świata. Łomżyńska „SOLIDARNOŚĆ” wyraża dziś żal i smutek po stracie tylu oddanych dla naszej wspólnej sprawy wybitnych osób. Zwłaszcza Lech Kaczyński, to nie tylko Prezydent Rzeczypospolitej, ale także nasz  przyjaciel i jeden z twórców NSZZ „Solidarność”
Działacze łomżyńskiej „Solidarności” wyrażają także współczucie wszystkim, których ta tragedia dotknęła w wymiarze osobistym


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę