Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomżyński Marsz dla Życia

Dziś Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a Kościół w Polsce także Dzień Świętości Życia. To dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Wieczorem ulicami Łomży – z kościoła parafialnego pw. Krzyża Świętego do Katedry - przejdzie Marsz Życia, który ma dać wyraz wiary oraz zamanifestować wolę ochrony życia od jego pierwszych momentów istnienia.

O ustanowienie Dnia Świętości Życia apelował Ojciec Święty Jan Paweł II  w encyklice „Evangelium Vitae”. „Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja, nie należy jednak pomijać innych momentów i aspektów życia, które trzeba każdorazowo starannie rozważyć w kontekście zmieniającej się sytuacji historycznej” – pisał Jan Paweł II.
W odpowiedzi na te słowa  Episkopat Polski w 1998 r. podjął uchwałę, że w Polsce Dzień Świętości Życia będzie obchodzony właśnie 25 marca. Dziś w Łomży o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. Krzyża Świętego uroczystą Mszę świętą odprawi pasterz diecezji ks. bp Stanisław Stefanek. Po niej wyruszy Marsz Życia, który przejdzie ulicami miasta do Katedry. W Dniu Świętości Życia tradycyjnie już podejmowana jest duchowa adopcja dziecka poczętego, nienarodzonego, które zagrożone jest zabiciem w łonie swej matki. Uroczyste złożenie przyrzeczeń adopcyjnych odbędzie się na zakończenie Marszu Życia w Katedrze Łomżyńskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę