Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Policja ostrzega: uważaj na kieszonkowców

Tylko w sobotę kieszonkowcy okradli w Łomży i regionie cztery osoby. Łupem złodziei padły dokumenty i pieniądze. Policjanci ostrzegają i przypominają, że okres przed świętami to tradycyjny czas wzmożonej aktywności kieszonkowców, którzy wykorzystają zabieganie klientów sklepów i bazarów.

Pierwsza ofiara sobotniego kieszonkowca została okradziona na targowisku w Nowogrodzie. Około godz. 9.30 nieustalony sprawca wykorzystując nieuwagę kobiety wyciągnął z jej torebki saszetkę z dokumentami. Kolejne zgłoszenia dotyczyły już Łomży.  Około godz. 11.30 na ul. Długiej kieszonkowiec wykorzystując nieuwagę mężczyzny skradł mu portfel w którym, poza dokumentami, był tysiąc złotych. Niespełna godzinę później portmonetkę straciła wraz zawartością straciła kobieta robiąca zakupy w Stokrotce przy Al. Piłsudskiego. W tym wypadku złodziej skradł m.in. 100 dolarów amerykańskich. Czwarta kradzież miała miejsce ok. 13.30 – 13.45 na targowisku miejskim w Łomży. Także w tym wypadku ofiarą kieszonkowca padła kobieta, która straciła portmonetkę z pieniędzmi i dokumentami.

Izabela Białomyzy z KMP w Łomży ostrzega, że złodzieje kieszonkowi wykorzystują sztuczny tłok w sklepach, targowiskach czy środkach komunikacji. Okres przed świętami to dla nich czas żniw, bo zaaferowany zakupami klient może zapomnieć o prostych zasadach bezpieczeństwa pozwalających uchronić nas przed staniem się ofiarą przestępstwa.
Policjanci radzą aby idąc na zakupy zabierać ze sobą tylko niezbędną ilość pieniędzy; portfele lub portmonetki trzymać w wewnętrznych kieszeniach ubrania, a nigdy w reklamówkach lub koszykach; oraz być czujnym i patrzeć czy nie jesteśmy obserwowani przez przestępcę.
- W razie gdyby mimo wszystko kieszonkowiec nas okradł nie bójmy się głośno prosić o pomoc i zawsze natychmiast wezwijmy policję – mówi Białomyzy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę