Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

czwartek 14.10.2004

Gazeta Współczesna - Smaki świata Gazeta Współczesna - Praca albo historia Gazeta Wyborcza - Trasa Białystok - Warszawa to tor przeszkód dla kierowców

Gazeta Współczesna - Smaki świata
Kebab, pita, pasta, pizza, blin czy słodko-kwaśna wieprzowina to tylko niektóre z dań zagranicznej kuchni dostępnych mieszkańcom Łomży. Na brak klientów nie narzekają też bary i restauracje serwujące tradycyjne dania polskie. W knajpach jada najczęściej młodzież, ale nie brakuje też zapracowanych dorosłych, dla których obiad w barze jest jedyną szansą na ciepły posiłek w ciągu dnia.
Po fascynacji zapiekankami, hamburgerami i hot dogami przyszedł czas na kebaby. W mieście już w kilku miejscach można kupić bułkę z mięsem i warzywami. Wzorowane na arabskiej kuchni danie smakuje szczególnie młodzieży.
– Przychodzą do nas głównie ludzie młodzi – potwierdza Katarzyna Biedrzycka, właścicielka jednego z łomżyńskich barów z kebabami. – Ale mamy też dużo stałych klientów w różnym wieku.
więcej: Gazeta Współczesna - Smaki świata

Gazeta Współczesna - Praca albo historia
Wstrzymuje rewitalizację koszar carskich samorząd Zambrowa. Nie ma pieniędzy, więc stawia na inwestycję, dzięki której powstaną miejsca pracy – modernizację dawnej tkalni Zamteksu.
Stworzenie z tkalni nowoczesnego centrum produkcyjnego uwzględnione jest również w programie rewitalizacji. Ponieważ inwestycja jest bardzo kosztowna, inne części programu ograniczono.
– Hala wyczerpuje pulę dostępnych środków unijnych, dlatego nawet nie próbowaliśmy składać wniosków o dofinansowanie pozostałych projektów – mówi Bogdan Kamiński, zastępca burmistrza Zambrowa. – Ich koszty postaramy się pokryć z własnego budżetu.
więcej: Gazeta Współczesna - Praca albo historia

Gazeta Wyborcza - Trasa Białystok - Warszawa to tor przeszkód dla kierowców
Przez kilka "wahadeł" muszą się przedzierać kierowcy jadący trasą Białystok - Warszawa. W zależności od dnia i godziny taka podróż potrafi się wydłużyć nawet dwukrotnie
W przyszłości trasa ta ma być drogą szybkiego ruchu i stanowić część Via Baltiki. Tak więc od poprzedniego roku trwają prace związane z tzw. rehabilitacją nawierzchni. W Podlaskiem w zeszłym roku zrealizowano odcinek między Zambrowem i granicą województwa (ponad 17 km). Obecnie robione są kolejne.
- Jeśli mam brać pod uwagę odcinki realizowane także przez mazowiecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, to nie wykluczam, że takich miejsc z ruchem wahadłowym może być sporo - mówi zastępca dyrektora podlaskiej GDDKiA Włodzimierz Supernak. - Sytuacja jednak zmienia się z dnia na dzień. Nasze odcinki staramy się robić tak, aby liczbę "wahadeł" zmniejszyć do minimum.
- Na terenie województwa podlaskiego na pewno nie ma ich więcej niż dwa - precyzuje Czesław Klimowicz, inżynier kontraktu. - Na ogół staramy się ograniczyć do częściowego zamknięcia tylko jednego odcinka naraz, chyba że to niemożliwe.
W tym roku w obrębie podlaskiej GDDKiA zakończyła się już modernizacja nawierzchni na odcinku Zambrów - Wiśniewo (7,5 km). Jest w trakcie odbioru. Obecnie realizowane są tylko dwa kolejne odcinki trasy - we wsi Babino (1 km) i Łyski - Porosły (2,2 km). Inwestycja zostanie zakończona do końca października. Wczoraj właśnie oba realizowane odcinki zmieniły się w "wahadła".
więcej: Gazeta Wyborcza - Trasa Białystok - Warszawa to tor przeszkód dla kierowców

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę