Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

środa 13.10.2004

Gazeta Wyborcza - Lekarze rodzinni zarabiają na pacjentach Gazeta Wyborcza - Spóźnienie on-line, czyli kłopotów z lokatami Banku PKO BP ciąg dalszy Gazeta Współczesna - Wygrywają najwięksi

Gazeta Wyborcza - Lekarze rodzinni zarabiają na pacjentach
Gdyby lekarze rodzinni pracowali uczciwie, zarabialiby miesięcznie do 10 tys. zł. To im jednak nie wystarcza, oszczędzają więc na pacjentach i z najwyższą niechęcią kierują na podstawowe badania
- Rośnie nam nowa kasta znakomicie zarabiających lekarzy - twierdzi osoba dobrze znająca białostockie środowisko medyczne. - Tworzy się zamknięta grupa, która dba tylko o swoje interesy. Dzięki przystapieniu do Porozumienia Zielonogórskiego pracują mniej, powodzi im się znakomicie, a na dodatek nie chcą kierować pacjentów na badania, bo to nieco uszczupliłoby ich dochody.
W Białymstoku mówi się, że lekarze rodzinni miesięcznie są w stanie wyciągnąć nawet 13-14 tys. zł. O tym, że powodzi im się bardzo dobrze, świadczy m.in. fakt, że przestali dyżurować w pogotowiu, jeżdżą coraz lepszymi samochodami, niektórzy budują domy.
- Gdyby zarabiali tylko po 3-4 tys. zł miesięcznie, to nigdy nie byłoby ich stać na takie auta - uważa jeden z dyrektorów podlaskich szpitali.
Policzmy kasę
Postanowiliśmy policzyć, ile zarabiają lekarze rodzinni. Każdy z nich opiekuje się grupą średnio dwóch-dwóch i pół tysiąca pacjentów (za zgodą dyrekcji NFZ - nawet trzech tysięcy; takie przypadki zdarzają się szczególnie w terenie).
Weźmy pod lupę lekarza, do którego zapisanych jest 1000 dzieci, 1000 pacjentów do 65. roku życia i 500 osób starszych. Jego roczny kontrakt z NFZ wynosi 190 tys. zł, a miesięcznie ma do dyspozycji 15 800 zł (niezależnie od tego, ilu przyjmie pacjentów).
więcej: Gazeta Wyborcza - Lekarze rodzinni zarabiają na pacjentach

Gazeta Wyborcza - Spóźnienie on-line, czyli kłopotów z lokatami Banku PKO BP ciąg dalszy
Bankowy system komputerowy, obsługujący sprzedaż lokat prywatyzacyjnych banku PKO BP, nie zawiesił się. Nastąpiło jedynie znaczne spowolnienie jego pracy. I to nie tylko na Podlasiu
Takie wyjaśnienia usłyszeliśmy wczoraj od Marka Kłucińskiego, rzecznika prasowego PKO BP. - Przerwa spowodowana tym spowolnieniem oprócz Podlasia trwała długo m.in. w Poznaniu i w województwie śląskim. Ale w skali kraju to naprawdę nieliczne przypadki. W większości placówek w kraju sprzedaż lokat postępowała, tyle że wolniej.
Jak już pisaliśmy - poniedziałkowa sprzedaż lokat prywatyzacyjnych PKO BP na Podlasiu zakończyła się dość nieprzyjemnie. Kłopoty z komputerami odnotowały wszystkie białostockie oddziały banku, problemy miały też placówki m.in. w Augustowie, Grajewie, Łapach i Hajnówce. Przez około trzy godziny klienci obsługiwani byli wolno albo wręcz wcale. (...)
Mieszkańcy całego naszego województwa zdążyli założyć 1518 lokat, na kwotę nieco ponad 26 mln złotych. Dla przykładu w samym Lublinie, zaledwie w siedmiu oddziałach, założono 770 lokat, na kwotę 12,2 mln zł.
więcej: Gazeta Wyborcza - Spóźnienie on-line, czyli kłopotów z lokatami Banku PKO BP ciąg dalszy

Gazeta Współczesna - Wygrywają najwięksi
Zapowiadają się zmiany w sieci handlowej Łomży. Coraz bliższa staje się decyzja o budowie supermarketu przy ul. Sikorskiego i coraz bardziej lokalni przedsiębiorcy boją się konkurencji giganta. Zapowiadają likwidację sklepów.
Pierwsza spasowała firma budująca obiekt sieci Kaufland. Wobec rosnącego zagrożenia konkurencją i niepowodzeń w zabiegach u władz miasta o powiększenie powierzchni sklepu, zapadła decyzja o rozbiórce konstrukcji. Kilka dni później Łomżę obiegła wiadomość, że wkrótce zlikwidowana zostanie „Gośka”, pierwszy duży prywatny sklep w mieście. Właściciel musiałby rozbudować parkingi i zwiększyć powierzchnię handlową. Na przeszkodzie stanęła zabytkowa willa gen. Fijałkowskiego, której przed wyburzeniem broni konserwator zabytków i prezydent.
Pod obrady radnych trafi niebawem miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu u zbiegu ulic Sikorskiego i Alei Legionów. Dopuszcza on w tym miejscu handel wielkopowierzchniowy. Chociaż prawdopodobne są kolejne protesty, budowa centrum handlowego wydaje się nieunikniona. Przy szybkim wydaniu całej dokumentacji inwestycja mogłaby rozpocząć się już wiosną.
– Myślę, że radni zrozumieli, że pewnych tendencji nie da się odwrócić – mówi Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży, pytany o los planu zagospodarowania.
więcej: Gazeta Współczesna - Wygrywają najwięksi

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę